Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Samochodný postřikovač JOHN DEERE 5430 na "Vysočině"

V podniku ZD "Vysočina" Zbýšov je od konce září tohoto roku v provozu samochodný postřikovač John Deere 5430i a aktuálně je nasazován při aplikaci regulátoru s hnojivem v porostu řepky. Model 5430i, který je určený primárně pro evropské podmínky, v podniku nahradil tažený postřikovač John Deere 832i z roku 2007. Oba tyto stroje dodalo do podniku naše středisko Habry prostřednictvím vedoucího obchodu Josefa Hamsy.

První krok proběhl na Techagru

ZD "Vysočina" Zbýšov hospodaří v okrese Kutná Hora na zhruba 1 300 hektarech orné půdy, ke které mají 200 hektarů luk a pastvin. Pěstuje pšenici, řepku, ječmen a kukuřici a má rovněž poměrně rozsáhlou živočišnou výrobu. Na postřik celé výměry sloužil tažený postřikovač John Deere 832i v agregaci s traktorem John Deere 6430. O samochodném postřikovači, který by byl schopen vyšších denních výkonů, se v podniku uvažovalo již delší dobu. Na letošním Techagru byl John Deere 5430i vystaven a právě zde proběhl první krok k pořízení. 

Tažený postřikovač John Deere 832i je v provozu od roku 2007 

Původní tažený postřikovač John Deere 832i                                        Předseda představenstva Ing. Luděk Radil a agronom podniku                                                                                                                                  Martin Vančura v kabině 5430i  na Techagru 2014

V červnu zapůjčen předváděcí

Již v červnu se do podniku zapůjčil předváděcí samochodný postřikovač 5430i, aby tak mohl předvést své kvality přímo ve zbýšovských podmínkách. Stroj jsme po zaškolení předali do rukou pana Tomáše Kunáška, který jezdí s domácím postřikovačem 832i. Zpočátku byl k samochodu skeptický, ale názor změnil hned jak se se strojem zžil. 

 

Předváděcí stroj byl v podniku zapůjčen od června 2014                   Samochod jsme předali do rukou zkušené obsluhy Tomáše Kunáška,                                                                                                                       který v podniku jezdí s  domácím postřikovačem 832i

Již měsíc v provozu

V září 2014 jsme do podniku dodali nový samochodný postřikovač 5430i a nyní je v zde v provozu již přes měsíc. Agronom podniku Martin Vančura si chválí především to, že postřikovač dosahuje díky dvěma pístomembránovým čerpadlům vyšších tlaků. Příznivě hodnotí i snadnou obsluhu a vysoké pracovní rychlosti, za jednu pracovní dobu (12 hodin) dokáže postřikovač aplikovat postřik až na 140 hektarech. Uvítal by lepší přístup do kabiny.

A jak je postřikovač vybaven?

  • Motor o objemu 6,8 v 6ti válcích, výkon 215 k
  • Hydrostatický pohon všech 4 kol
  • Kabina z traktorů John Deere řady 5
  • Nádrž o objemu 4 000 litrů
  • Pístomembránová čerpadla o výkonu 560 l/min (2x280)
  • Inteligentní packet - Auto Trac, Star Fire a iTC příjmač
  • Hydraulické nastavení rozchodu kol
  • Pneu 380/90R46 Michelin Agribib RC
  • Ramena 30/15 metrů, 9 sekcí
  • Polní osvětlení (HID) světla

Podrobný popis postřikovačů 5430i najdete v našem článku PO KLIKNUTÍ ZDE.

Ve fotogalerii můžete vidět snímky výše popisovaného postřikovače při aplikaci regulátoru s hnojivem v porostu řepky z října 2014. Tímto přejeme spoustu úspěšně ošetřených hektarů s postřikovačem John Deere 5430i a děkujeme za projevenou důvěru.

Bc. Iva Havlová, marketingový koordinátor - Region Východ