Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Setí kukuřice s novým secím strojem KUHN Maxima 2RXL

Tento týden jsme uvedli do provozu nový pneumatický přesný secí stroj KUHN Maxima 2 RXL se zásobníkem TT 6500, který zakoupilo ZOD Kámen. Stroj byl ihned nasazen a to v agregaci s traktorem John Deere 8295R při setí kukuřice, které v době focení probíhalo druhým dnem. Jak si nová dvanáctiřádková Maxima vedla si můžete prohlédnout na fotografiích i videu.

HOLŠTÝNSKÝ SKOT A BIOPLYNOVÉ STANICE

Podnik ZOD Kámen má několik středisek v okrese Havlíčkův Brod  a hospodaří na celkové výměře okolo 3 700 hektarů, z nichž téměř 900 hektarů jsou trvalé travní porosty. Podnik je jedním z největších pěstitelů brambor v ČR, dále pěstuje obiloviny a řepky. Díky dvěma bioplynovým stanicím a také díky rozsáhlé živočišné výrobě, která zahrnuje chov skotu holštýnského plemene, se v podniku pěstuje hodně silážní kukuřice. Kamenské družstvo dlouhodobě spolupracuje s naším střediskem Habry a často zde předvádíme a zkoušíme stroje zejména co se týče technologií na pěstování kukuřice. Když nastal čas pro nový secí stroj, volba padla rovnou na špičkově vybavený dvanáctiřádek ze stáje Kuhn.

   
 Secí stroj Kuhn Maxima 2 RXL se zásobníkem TT 6500  Stroj je v agregaci s traktorem John Deere 8295R

MAXIMA SE ZÁSOBNÍKEM NA HNOJIVA

,,Rodina" secích strojů Maxima 2 vyniká přesným secím ústrojím, které spolehlivě dodržuje výsevní hloubku a to i v nerovném terénu a při vyšší pojedzové rychlosti (ideální se uvádí 9-12 km/h). Model Maxima 2 RXL je pneumatický secí stroj se sklopným rámem s opěrnými kolečky, podnik ZOD Kámen zvolil dvanáctiřádkové provedení a také zásobník TT 6500 na hnojiva. Na videu si můžete prohlédnout práci soupravy na poli nedaleko obce Kámen, kde má podnik své sídlo.

Bc. Iva Havlová, marketingový koordinátor - Region Východ