Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Školení DEMO jezdců s řezačkou John Deere 8300i

Na konci minulého týdne vyrazila naše DEMO řezačka 8300i poprvé do akce, a to u příležitosti školení našich DEMO jezdců, kteří budou obsluhovat předváděcí řezačky po celé ČR. Na ploše, kterou nám poskytl jeden z našich významných zákazníků, se sklízela senáž. Jako odvozy sloužily dva předváděcí návěsy Pronar T700M s traktory John Deere a pár místních souprav.

ZKUŠENÉ OBSLUHY

DEMO jezdci z regionu Sever, Západ, Východ a z firmy DAŇHEL AGRO, a.s. se sjeli na Vysočinu, kde je hostilo naše středisko Habry. Školení bylo zaměřené i na teoretickou část, ale hlavní část tvořili praktické ukázky přímo na stroji a samozřejmě samotná sklizeň. Obsluhy, které mají bohaté zkušenosti se staršími modely řezaček John Deere ať už ze služeb či předvádění, si mohli vyzkoušet tuto zbrusu novou řezačku při sklizni senáže. Jako odvozy sloužily dvě soupravy traktorů John Deere s návěsy Pronar T700M, které budou jezdit s naší řezačkou 8300i v rámci DEMO Tour. Pozemek nám poskytl náš zákazník FADOM s.r.o., který zajistil i posečení a shrnutí píce na řádek. Tímto velice děkujeme. 

 
Účastníci školení - školitelé a demo jezdci, kteří budou
obsluhovat předváděcí řezačky na severu, západě i jihu.
Na pozemku se sklízela jílková senáž, pozemek poskytl náš
zákazník FADOM s.r.o.

NOVÁ ŘADA 8000i

Řezačky řady 8000 se vyrábí v německém městě Zweibrücken, které je zároveň světovým centrem vývoje řezaček John Deere. Probíhá zde kompletní vývoj technologií, produktová podpora i celosvětový testovací program. Vývoj řezaček řady 8000 začal takzvaně na čistém papíře, vše se udělalo zcela nově. Cílem bylo nabídnout ještě lepší produkt, než byla předchozí řada 7000, která ovšem nasadila velmi vysokou laťku a bylo těžké ji překonat. John Deere se tedy zaměřil i na instrukce přímo od zákazníků a snažil se zlepšit následující oblasti: účinnost výkonu, kvalita řezanky, komfort, spolehlivost, trakce a úsporu nákladů. Aby byl stroj co nejspolehlivější, musí být spolehlivý každý jednotlivý komponent, proto si John Deere vyvíjí a vyrábí své vlastní motory, hnací ústrojí, hydrauliku, chladící soustavy, elektroniku i telematiku. Celý stroj je tak plně integrovaný, všechny součástky a komponenty jsou v dokonalé souhře. Řada 8000 obsahuje osm modelů s maximálním výkonem od 380 do 843 koní s celou řadou inovací. Prémiový design je navržen designérem špičkových sportovních vozů. Srdce celé řezačky je řezací buben, který má větší průměr a lze jej vybavit více noži. Nová řezačka rovněž nabízí vyšší hltnost díky většímu otevírání vkládacích válců, materiál má svižnější tok, elektronika je spolehlivější a filozofie ovládání je shodná s ostatními stroji John Deere, ovládací prvky jsou ergonomicky navržené. Motor je uložen podélně, což umožňuje lepší proudění vzduchu a tím i lepší chlazení. Jeho poloha zajišťuje i lepší rozložení hmotnosti. Kabina je vysoce komfortní, vzdušná a má navíc 30% zasklené plochy pro ještě lepší viditelnost na adaptér, komín i odvozy. Velkou novinkou je systém Active Fill Control (AFC) - automatický inteligentní plnící systém, který řidiči ušetří více než 6000 stisknutí tlačítka za den. Pomocí systému HarvestLab, který sleduje vlhkost, výnos a složení, je dosáhováné vysoké kvality řezanky. Zrnový procesor KernelStar se pak postárá o dokonalé zpracování zrna.

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - region Východ