Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

STRONGMAN a JOHN DEERE v Golčově Jeníkově

V neděli 17.8.2014 se v Golčově Jeníkově konala tradiční soutěž týmů STRONGMAN z České republiky a Slovenska. Své síly zde změřili ti nejlepší a nejsilnější v šesti disciplínách. V té úplně první, nazvanou Tractor Pull, pak hrál hlavní roli náš DVANÁCTITUNOVÝ předváděcí traktor 7230R, který se snažili strongmani odtáhnout. Povedlo se jim to?

Traktor byl přistaven na začátek soutěžní dráhy a soutěžící jej měli pomocí připevněných popruhů a přitahováním se na provazu táhnout vpřed. Bohužel i přes vypětí všech sil se nepodařilo, zřejmě i díky šípovým pneumatikám, s traktorem hnout ani jednomu z účastníků klání. Proto přišla na řadu neplánovaná disciplína pro celý tým, kdy se do stroje opřelo všech pět chlapů a traktor se podařilo dotáhnout do cíle.

Jako další pak následovaly disciplíny:

  • Axle Lift - zdvih nápravy
  • Frame Carry - přenášení dřevěných ohrad
  • Tyre Flip - převracení obří pneumatiky
  • Car Deadlift - mrtvý tah s autem
  • Tug of War - přetahování lanem

Na videu a fotografiích si můžete jednotlivé disciplíny a jejich průběh prohlédnout.

Naše středisko Habry jako jeden ze sponzorů zapůjčilo traktor na výše popsaný Tractor Pull a součástí akce byla i menší výstava zahradní techniky John Deere. Tímto děkujeme organizátorům za projevenou důvěru a těšíme se na další ročníky této akce. 

Bc. Iva Havlová, marketingový koordinátor - Region Východ