Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Swifter SO 6000 v AGRO Posázaví a.s.

Na konci září minulého roku jsme nedaleko Veselého Žďáru zachytili při přípravě půdy traktor John Deere 7930 v agregaci s kompaktorem Swifter SO 6000. Souprava patří podniku AGRO Posázaví a.s., který sídlí v Okrouhlici nedaleko Havlíčkova Brodu a obhospodařuje více než 1 800 hektarů. Stroje si můžete prohlédnout na fotografiích i videu.

V PROVOZU OD ROKU 2011

AGRO Posázaví, a.s. je náš vyznamný zákazník a ve strojovém parku zde vévodí žlutozelená, podnik má celkem 16 traktorů a je jedním z největších uživatelů traktorů John Deere v ČR. Co se týče čistě žlutých strojů od tuzemského výrobce Bednar FMT, používají v Okrouhlici již od roku 2011 předseťový kompaktor Swifter SO 6000, od roku 2015 je zde v provozu i diskový podmítač Atlas AO 6000. Právě první jmenovaný jsme zastihli v akci nedaleko Veselé Žďáru, kde má podnik své středisko, a to v agregaci s traktorem John Deere 7930. Souprava připravovala půdu po orbě, kterou současně na pozemku prováděl traktor John Deere 8270R s osmiradličným pluhem Kverneland.

Kompaktor mají v AGRO Posázaví, a.s. od roku 2011.  Stroj byl v době focení v agregaci s traktorem John Deere 7930.

PŘIPRAVENO BĚHEM JEDNOHO PŘEJEZDU

Swifter SO je předseťový kompaktor, který během jediného přejezdu perfektně připraví seťové lůžko a to i ve vysokých rychlostech. Lze ho nasadit jak v konvenčním hospodaření přímo do hrubé brázdy, tak při minimalizaci zpracování půdy, kdy díky sjednocení několika pracovních operací šetří energii, čas a snižuje počet přejezdů po poli. Model 6000 má záběr 6 metrů, který vyžaduje výkon tažného prostředku 155-215 koní. Pracovní orgány jsou: přední smyk, lištový válec, 2 řady šípových radliček 270 mm, smykový lišta a zadní utužovací válec. Jištění radliček je slupicí z pružinové oceli - každá radlička je uchycena na flexi slupici, která umožňuje „3D efekt“ (horizontální i vertikální pohyb), který chrání radličku proti poškození. Stroj lze využit při jarní i podzimní přípravě půdy, při srovnání povrchu, promíchání vrchní vrstvy půdy a její dobré nakypření.

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - region Východ