Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

TechAgro 2018 – Na co se můžete těšit? (I. část)

Je to trochu nespravedlivé, ale větší rozměry obvykle přitahují větší pozornost. Obří kloubový čtyřpásový traktor nebo sklízecí mlátička se záběrem přes deset metrů dokážou na výstavách zastínit stroje menší. Ty přitom mohou být neméně zajímavé a pro mnohé návštěvníky mezinárodního veletrhu Techagro 2018 podstatně přínosnější.
A také zajímavější, přesvědčte se sami. John Deere letos ve velkém stylu oslavuje 100 let od spuštění sériové výroby traktorů, tudíž si do Brna přichystal hned několik novinek. A to i v oblasti kompaktních traktorů vhodných zejména pro menší hospodářství, starší stáje s nízkými a úzkými vjezdy nebo pro nasazení v komunálních službách.

Překvapení

V pavilonu P, kde má již tradičně svoji rozsáhlou expozici John Deere, si určitě nenechte ujít premiéru traktoru John Deere 3038E s pohonem všech kol, plynulou hydrostatickou převodovkou ovládanou pedály TwinTouch, tříbodovým závěsem s nosností 615 kg a nezávislým vývodovým hřídelem s 540 ot/min. Proč je na prvním místě zmínka zrovna o tomhle pokračovateli velice známého dostupného modelu 3036E, když má jeho tříválec s objemem necelých 1,6 litru „jen“ nepatrně zvýšený výkon k hodnotě 38 koní? Protože jde o modernizovaný traktor s překvapením přichystaným zvláště pro brněnskou výstavu. Bližší podrobnosti se sice dozvíme až na ní, teď se ví pouze to, že jej dovozce uvede na trh v soupravě s čelním nakladačem John Deere D160 za lákavou akční cenu.

V Brně se poprvé představí nový traktor John Deere 3038E a to hned za lákavou akční cenu v soupravě s čelním nakladačem John Deere D160.

Sněžná liška

Další zvýhodněnou soupravu, tentokrát už nijak překvapivou, bude na výstavišti zastupovat traktor John Deere řady 3R v akční sestavě „Snow Fox“ (sněžná liška), vybavený vpředu radlicí a vzadu rozmetadlem posypových látek značky Matev.

Pohon i řízení 4x4

Jistou, dnes již potvrzenou novinkou, na stánku značky John Deere bude traktor řady X949 s pohonem i řízením všech čtyř kol. Čerstvý a mimořádně obratný přírůstek do stáje těch nejmenších traktorů John Deere se vznětovými motory má pod kapotou tříválec s objemem 0,9 litru a výkonem 23,5 koně.

Sekáč

John Deere X950R sice žádnou novinkou není, ale v expozici chybět nebude, jelikož je právě on odborníkem na sečení travnatých ploch. Na rozdíl od výše zmíněného modelu X949 má totiž jeho žací ústrojí o záběru 1,22 nebo 1,37 m zadní středový výhoz do koše s objemem 570 litrů, případně 650 litrů s výškovým zdvihem do dvou metrů. Žací traktory se zážehovými motory bude určitě zastupovat oblíbený a mimořádně pohodlný John Deere X350R s vidlicovým dvouválcem o výkonu téměř 17 koní, žacím ústrojím o záběru 1,07 metru a košem na 300 litrů.

Olivový kamzík

Z nákladních čtyřkolek lze vypíchnout čtyřmístný John Deere Gator XUV855M S4 poháněný vznětovým motorem. Ten bude na rozdíl od ostatních strojů v parádním olivovém provedení s černými doplňky, které mu v lese skýtá kýženou nenápadnost. To jej společně s pohonem a nezávislým odpružením všech čtyř kol činí ideálním přepravním prostředkem pro všechny lesníky a myslivce. Na jeho korbu se vejde hodně zvěře, naftou šetří a projede všude, v nesnázích totiž může využít tah příplatkového navijáku.

Čtyřmístná nákladní čtyřkolka John Deere Gator XUV855M S4 je jedním z opravdu mála strojů nabízených v jiném než klasickém žluto-zeleném provedení.

Pro zahrady

Hvězdou techniky pro zahrady bude bezesporu robotická sekačka Tango E5 II druhé generace. Z ručně vedených sekaček se představí jak dostupnější řada RUN, tak prémiové sekačky řady R a JX90 se slitinovým krytem a systémem TurboStar. Velice užitečným nářadím je rovněž provzdušňovač – skarifikátor John Deere D38R, jenž svými hvězdicovými noži svisle prořízne drny a povrch trávníku, aby otevřel cestu vodě, vzduchu i živinám ke kořenům rostlin.

Vyhrát golu nebo sekačku?

Každý, kdo se fotkou svého traktoru účastnil soutěže „100 let klíčových“, se může na stánku John Deere v pavilonu „P“ zastavit pro malý dárek a bude-li mít štěstí vyhrát jednu ze čtyř denně losovaných sad kvalitního gola nářadí John Deere. A to ještě není vše, v pavilonu „E“ na stánku 012 internetového portálu Žentour nebo na www.zentour.cz se můžete přihlásit do losování o John Deere R47 S – dle aktuálního testu časopisu „dTest“ nejlepší motorovou sekačku na našem trhu.

Na veletrhu Techagro 2018 můžete vyhrát sadu kvalitního gola nářadí John Deere nebo se přihlásit do losování o sekačku John Deere R47 S v ceně 23 990 Kč.

(pa)