Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Traktor John Deere 6170M v Paloníně

V Paloníně u Loštic hospodaří na zhruba 150 hektarech soukromý zemědělec pan Martin Tichý. Do svého strojového parku, který zahrnuje například sklízecí mlátičku John Deere W540 a starší traktor 6620, zakoupil na našem středisku Šumperk zbrusu nový traktor John Deere 6170M. V naší fotogalerii si jej můžete prohlédnout při podzimní podmítce.

KOMBAJN A DVA TRAKTORY ZE STÁJE JOHN DEERE

Obec Palonín se nachází v Olomouckém kraji pár kilometrů jihovýchodně od Loštic a právě zde hospodaří pan Martin Tichý. Na svých 150 hektarech pěstuje především pšenici, ječmen, řepku a kukuřici. Co se týče techniky, je pan Tichý velmi dobře vybaven. Svou úrodu sklízí vytřásadlovou sklízecí mlátičkou John Deere W540 s lištou 620R o záběru 6,1 metrů a ze stáje John Deere má také starší traktor 6620 s čelním nakladačem H360. Nyní pan Tichý zakoupil nový model 6170M, který dodalo naše středisko Šumperk prostřednictvím obchodního zástupce Víta Žaitlika, Dis. V době naší návštěvy jsme oba traktory zachytili při podmítce nedaleko Palonína, starší z traktorů obsluhoval pan František Krbec (na úvodní fotce vlevo) a 6170M řídil přímo pan Martin Tichý (na fotce vpravo).

Pan Martin Tichý (vpravo) a obchodní zástupce Vít Žaitlik, Dis.
z našeho střediska Šumperk.
 
Oba traktory jsme zachytili při podzimní podmítce nedaleko 
Palonína, kde pan Tichý hospodaří.
 

SKVĚLE VYBAVENÝ 6170M

Základem nejsilnějšího modelu řady 6M je šestiválcový motor o objemu 6,8 litru se čtyřmi ventily na válec a turbodmychadlem VGT, který disponuje jmenovitým výkonem 170 koní. Splnění emisní normy zajišťuje systém vnější recirkulace spalin EGR a filtr pevných částic DPF. Převodovka je AutoQuad Plus EcoShift se 20 stupni vpřed i vzad, která má automatiku řazení 4 stupňů pod zatížením. Traktor má odpruženou přední nápravu, tři vnější hydraulické okruhy a vývodový hřídel třírychlostní 540/540E/1000 ot/min. Kabina traktoru je klimatizovaná, sedačka vzduchem odpružená, vyhřívaná a automaticky se nastavuje dle hmotnosti řidiče. Osvětlení zajišťují dva pracovní světlomety vpředu a čtyři vzadu, rohová v masce a maják. Traktor je také vybaven systémem souvraťové automatiky Itec Basic. 

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - region Východ