Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Traktor John Deere 6210R v ZEAS Březná

V podniku ZEAS Březná, a.s., který sídlí ve Štítech nedaleko Lanškrouna, jezdí svou první sezónu traktor John Deere 6210R. Od března tohoto roku, kdy byl dodán naším střediskem Šumperk, byl nasazen především při sečení s žací kombinací a v dopravě. Minulý týden se zapojil do setí řepky se secím strojem o záběru 6 metrů.

ŽIVOČIŠNÁ VÝROBA I BPS

ZEAS Březná, a.s hospodaří na 2 000 hektarech, z nichž je 950 ha orná půda a zbytek tvoří trvalé travní porosty. Rostlinná výroba se zaměřuje především na zajištění krmivové základny pro živočišnou výrobu, kterou zahrnuje chov cca 1 600 kusů skotu. Hlavní komoditou je mléko, podnik má ve Štítech i svůj mléčný automat. Březná provozuje také bioplynovou stanici o výkonu 550 kW. Mezi plodiny pěstované na orné půdě patří pšenice, ječmen, kukuřice, řepka, oves i triticale. V době naší návštěvy už měli v Březné po žních, které proběhly velice rychle. Stejně jako na většině území ČR totiž panovalo velké sucho, i když se pozemky podniku nachází v oblasti s průměrným ročním úhrnem srážek více než 800 mm. Ve strojovém parku se nachází již tři John Deery a to model 7810, 6230 a 7430 Premium, v březnu je navíc doplnil právě model 6210R, který dodalo naše středisko Šumperk prostřednictvím obchodního zástupce Víta Žaitlika Dis. 

 Nový model 6210R je čtvrtý John Deere v podniku.
Zleva: obchodní zástupce STROM PRAHA a.s. Vít Žaitlik Dis.,
místopředseda představenstva ZEAS Březná a.s. Vladimír Světlík,
obsluha traktoru Milan David.

SEČENÍ A DOPRAVA

Nový John Deere 6210R je nasazován především při sečení TTP s žací kombinací a v dopravě, nyní se zapojil do setí řepky se secím strojem o záběru 6 metrů. S traktorem jezdí pan Milan David, který se stal zaměstnancem podniku již ve svých 18ti letech a vystřídal od té doby několik traktorů. Jezdil i s prvním John Deerem v podniku - modelem 7810.  S novým 6210R je velice spokojený, chválí si především pohodlí díky odpružení a spotřebu v eko režimu. Traktor má převodovku DirectDrive, u které je možné zvolit si buď manuální, nebo automatický režim - v obou režimech jsou k dispozici tři skupiny s osmi stupni řazených pod zatížením . Motor je šestiválcový o objemu 6,8 litru se jmenovitým výkonem 210 koní. Kabina je prémiová s odpružením, ovládání probíhá přes barevný displej GS3. Tento model má mimo jiné navíc ve výbavě například systém souvraťové automatiky iTEC, přední ramena a vývodový hřídel, komfortní sedačku pro spolujezdce či ohřev palivových filtrů.

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - region Východ