Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Tři králové W + T + S

Představujeme Vám naše tři krále, které sice v zimě nejspíš nikde nepotkáme, ale ve žňové sezóně vládnou polím v Česku i ve světě. Nejmenší, ale o to více šikovný, je král W, prostřední T a nejsilnější vladař při boji o zrno S. Pojďme se na ně podívat blíže.

ŘADA W

Malé modely W - Řada W začíná na nejmenších modelech W330 a W440, které jsou určené převážně pro malé a střední farmáře, kteří chtějí být o žních samostatní. Díky své jednoduché konstrukci jsou nenáročné na údržbu a ovládání, ale nesou řadu moderních prvků. Menší z modelů má výkon 159 koní, model W440 má výkon 186 koní. Vytřásadlový systém je osvědčený a má buď pět (W330), nebo šest (W440) vytřásadel. Komfort a příjemné pracovní prostředí zajišťuje pohodlná, tichá kabina s intuitivním ovládáním všech funkcí mlátičky.

Velké modely W - zahrnujé čtyři modely 540, 550, 650, 660 s výkonem od 250 do 370 koní, které jsou ideální  jak pro soukromé podniky, tak i podniky poskytující služby. Mlátící a separační ústrojí je dvoububnové a vytřásadel je pět nebo šest, dle modelu.Všechny modely lze dodat jak v klasickém provedení, tak i se svahovým vyrovnání HillMaster, který zajišťuje automatické vyrovnání celého stroje.

W440 jsme v roce 2016 dodali do podniku AgroHonz s.r.o.  W540 od nás zakoupil pan Šemík z Ovesné Lhoty.

ŘADA T

Řada T obsahuje čtyři modely T550, T560, T660 a T670 o výkonech od 305 do 431 koní a všechny modely lze objednat jak v rovinné verzi, tak v horské verzi HillMaster. Jedná se o nejvýkonnější vytřásadlové mlátičky s největší aktivní separační plochou. Mláticí mechanismus sklízecích mlátiček John Deere T je vícebubnový. Za mlátícím a odmítacím bubnem postupuje mlácená hmota po horním obvodu třetího bubnu do rotačního separátoru, za ním je ještě odmítací buben s přídavnou separací, dále následují klávesová vytřasadla. Mlátičky mají komfortní, prostornou kabinu s logicky umístěnými ovládacími prvky. Co se týče žacích lišt, v nabídce jsou záběry od 4,8 do 9,15 metrů.

V roce 2016 jsme zachytili model T660 v podniku ZD Vysočina
Zbýšov při sklizni řepky.
 V sezóně 2016 byl v České republice v provozu předváděcí 
model nové, inovované řady T.

ŘADA S

Největším králem na českých polích jsou sklízecí mlátičky řady S, které jsou určené především pro ty nejnáročnější zákazníky. V nejmenším modelu S670 je 9ti litrový motor o výkonu 431 koní, S680 a S690 pak mají motor o objemu 13 litrů o výkonech 547 a 625 koní. Motory jsou šestiválcové s dvojitým turbodmychadlem. Mlátičky mají jeden z největších zásobníků na trhu o objemu až 14 000 litrů a variabilní rotor s nastavitelnými lopatkami na plášti rotoru, který má nižší energetickou náročnost, šetrněji nakládá se slámou, šetří palivo a lépe separuje. Čelní kónus je delší a štíhlejší a má větší hltnost. Standardní výbavou je třístupňová převodovka PBST do rovinného terénu, dále je k dispozici exklusivní ProDrive s automatickým režimem pro lepší průchodnost v náročném či kopcovitém terénu. Všechny modely lze navíc vybavit svahovým vyrovnáváním HillMaster, který automaticky vyrovnává celou sklízecí mlátičku na svazích a kompenzuje 15 % sklon svahu.

 ZOD Potěhy provozují hned čtyři modely z řady S. Na farmě Čermák u Přelouče jezdí model S670i.

Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor - region Východ