Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Tři králové W + T + S

Na našich polích vládnou tři králové z rodu John Deere, kteří vynikají při boji o zrno díky té nejlepší technologii. Na jejich erbech můžete spatřit W, T a S. Jedná se o řady sklízecích mlátiček John Deere, které Vám nyní krátce představíme v článku a na videích, prostřednictvím naší fotogalerii si je pak můžete prohlédnout i při práci u našich zákazníků.

ŘADA W

Nejmenší ze sklízecích mlátiček John Deere je řada W, která má čtyři modely 540, 550, 650, 660 s výkonem od 250 do 370 koní. Mlátící a separační ústrojí je dvoububnové a vytřásadel je pět nebo šest, dle modelu. Spolehlivé a lehce udržovatelné mlátičky s vyspělou vytřásadlovou technologií jsou díky své účinné technologii a jemné manipulaci se zrnem ideální jak pro soukromé podniky, tak i podniky poskytující služby. 

Nově jsou také nabízené dva zcela nové modely W330 a W440, určené pro malé a střední farmáře, kteří chtějí být o žních samostatní. Menší z modelů má výkon 210 koní a zásobník o objemu 5 200 litrů, model W440 má výkon 238 koní a zásobník v základní verzi dosahuje kapacity 6 500 litrů. Je zde však možnost zvolit verzi se zásobníkem 7 600 litrů. Obě sklízecí mlátičky mají motory Agco a záběr lišty může být od 3,9 - 6,9 metrů.

 

ŘADA T

Sklízecí mlátičky řady T jsou nejvýkonnější vytřásadlové mlátičky s největší aktivní separační plochou a prostornou kabinou. Řada obsahuje čtyři modely o výkonech od 305 do 431 koní a všechny modely lze objednat jak v rovinné verzi, tak v horské verzi HillMaster. Díky největší aktivní ploše separačního ústrojí mezi sklízecími mlátičkami na trhu se i 5-ti vytřásadlová mlátička řady T vyrovná nejvíc rozšířeným 6-ti vytřásadlovým řešením - plocha separačního ústrojí u mlátičky řady T s 5-ti vytřásadly je 2.80 m², u 6-ti vytřásadlové verze je 3.36 m². Mláticí mechanismus sklízecích mlátiček John Deere T se skládá z pěti bubnů. Za mlátícím a odmítacím bubnem postupuje mlácená hmota po horním obvodu třetího bubnu do rotačního separátoru, za ním je ještě odmítací buben s přídavnou separací, dále následují klávesová vytřasadla. 

ŘADA S

Největším králem na českých polích jsou sklízecí mlátičky řady S, které jsou určené především pro ty nejnáročnější zákazníky. Řada S se vyrábí v Americe, ale je konstrukčně přizpůsobená evropským podmínkám. V nejmenším modelu S670 je 9ti litrový motor o výkonu 431 koní, S680 a S690 pak mají motor o objemu 13 litrů o výkonech 547 a 625 koní. Motory jsou šestiválcové s dvojitým turbodmychadlem. Mlátičky mají největší zásobník na trhu o objemu až 14 000 litrů a variabilní rotor s nastavitelnými lopatkami na plášti rotoru, který má nižší energetickou náročnost, šetrněji nakládá se slámou, šetří palivo a lépe separuje. Čelní kónus je delší a štíhlejší a má větší hltnost. Standardní výbavou je třístupňová převodovka PBST do rovinného terénu, dále je k dispozici exklusivní ProDrive s automatickým režimem pro lepší průchodnost v náročném či kopcovitém terénu. Všechny modely lze navíc vybavit svahovým vyrovnáváním HillMaster, který automaticky vyrovnává celou sklízecí mlátičku na svazích a kompenzuje 15 % sklon svahu.

Bc. Iva Havlová, marketingový koordinátor - Region Východ