Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Tři traktory 5085M pro AGRO Liboměřice a.s.

V pátek jsme na našem středisku Nový Dvůr předali tři modely traktorů John Deere 5085M a to do podniku AGRO Liboměřice a.s., který sídlí v Pohledu u Mladoňovic. Traktory budou sloužit v živočišné i rostlinné výrobě, převzal si je mechanizátor podniku pan Pavel Bleha od našeho vedoucího střediska Ing. Jaromíra Donáta.

ŽIVOČIŠNÁ I ROSTLINNÁ VÝROBA, BPS

Podnik AGRO Liboměřice a.s. hospodaří v oblasti Želených Hor na více než 2 100 hektarech, na kterých pěstuje převážně obilniny, řepku, trávu na semeno a krmné plodiny. Prioritou rozsáhlé živočišné výroby je chov skotu s vysokou produkcí mléka, dále pak výkrm býků a prodej chovných jalovic. Od roku 2008 provozuje podnik bioplynovou stanici, vyprodukované teplo se částěčně využívá pro ohřev teplé užitkové vody, k vytápění v kravíně v Nové Lhotice a na dosoušení obilí, řepky a kukuřice v posklizňové lince Nové Lhotice. Nyní podnik doplnil svůj strojový park o tři nové traktory John Deere 5085M. Dva z nich jsou určeny pro potřeby živočišné výroby do agregace s krmným vozem, třetí pak bude sloužit v rostlinné výrobě s obracečem, shrnovačem a v dopravě s vleky. V pátek si je na našem středisku Nový Dvůr převzal mechanizátor podniku pan Pavel Bleha od našeho vedoucího střediska Ing. Jaromíra Donáta.

Mechanizátor podniku pan Pavel Bleha (vlevo) s vedoucím
střediska Nový Dvůr Ing. Jaromírem Donátem.
Všechny tři traktory 5085M mají až na pár komponentů stejnou
výbavu.

TECHNICKÉ PARAMETRY A VÝBAVA

Model 5085M má čtyřválcový motor o jmenovitém výkonu 85 koní a o objemu 4,5 litru, s turbodmychadlem a vstřikováním paliva CommonRail. Emisní normy je dosaženo díky systému vnější recirkulace spalin EGR a filtru pevných částic DPF. Převodovka u tohoto modelu je PowerReverser Plus s 32 stupni vpřed a 16 vzad, která dosahuje rychlosti 2,0-40 km/h. Přední náprava je poháněná, komfortní kabina má klimatizaci a vzduchem odpruženou sedačku. Traktory určené pro živočišnou výrobu mají mechanické ovládání hydrauliky a dvourychlostní vývodový hřídel 540/540E ot.min-1, traktor pro rostlinnou výrobu má ovládání hydrauliky EHR, vývodový hřídel 540/540E/1000 ot.min-1 a navíc má také maják. Tímto děkujeme vedení podniku za důvěru při nákupu techniky a přejeme spoustu úspěšně odvedené práce s modely 5085M.

Foto: Vladimír Kolář, prodej zemědělské techniky, středisko nový Dvůr
Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - region Východ