Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Ve Zbýšově balí už jen do sítí John Deere

Zemědělské družstvo “Vysočina“ Zbýšov hospodaří přibližně na 1 500 hektarech půdy a díky rozsáhlé živočišné výrobě, která zahrnuje chov dojnic a prasat, musí podnik zajistit velké množství kvalitního krmiva a podestýlky. I proto jen za minulý rok slisovali přes 10 000 kulatých balíků a všechny na sobě mají typické zelené zebrování - jsou totiž zabalené do sítí John Deere. 

ŘEŠENÍ PŘIŠLO S KVALITNÍ ZNAČKOU

V předchozích letech se v podniku ZD “Vysočina“ Zbýšov používaly různé balící sítě a často se měnil výrobce i dodavatel především kvůli nevyhovující kvalitě, pořizovací ceně a v přepočtu nákladům za jeden balík. Vedení podniku na začátku roku 2014 zaujala akce na balící sítě John Deere a objednalo se na zkoušku několik kusů sítě John Deere 3000 a XtraNet 4200. Dle slov vedoucího rostlinné výroby pana Martina Vančury (na fotce) se pro tento krok rozhodli především na základě velmi příznivé ceny a také díky dlouhodobé spolupráci s naší společností STROM PRAHA- střediskem Habry, která pro ně znamená garanci kvality a spolehlivosti. 

 
Lisování obstarává lis John Deere 960, který spojuje kvalitu,         ,,Změna výrobce sítě na značku John Deere se nám v podniku
kvalitu, rychlost a spolehlivost.                                                             vyplatila" říká pan Vančura.

KVALITNÍ BALENÍ

V roce 2014 se v podniku slisovalo 6 000 balíků slámy a 4 000 balíků senáže a to lisem John Deere 960, který vyniká především rychlostí a vysokým utužením hmoty. Senáž se v podniku obvykle lisuje do balíků o průměru 110 cm a při tomto průměru dosahují balíky váhy okolo 850 kg. Při takové váze je nutné, aby byla síť co nejpevnější a nedošlo při manipulaci a balení k porušení síťoviny. 

SNÍŽENÍ OTÁČEK DÍKY PEVNOSTI SÍTÍ

Pan Vančura dodává, že díky pevnosti sítí John Deere mohli snížit balení balíku o jednu otáčku oproti dříve používaným sítím, což znamená výrazné snížení nákladů na jeden balík. Chválí si také velmi dobré možnosti při manipulování s balíky, protože perfektně drží tvar a hrany se netřepí. Ve Zbýšově proto mohou bez obav používat samonakládací vleky i čelní nakladače, aniž by se balíky porušily. 

 
Ve Zbýšově používají i samonakládací vleky.                                   Díky perfektnímu tvaru a pevnosti balíku je manipulace rychlá a
                                                                                                                 bezproblémová.

UŽIVATELSKY PŘÍVĚTIVÉ ŘEŠENÍ

Mezi další výhody sítí John Deere, které uvádí pan Vančura, je snadné balení do fólie, což opět umožňuje pevný tvar a rovné hrany. Dále vyzdvihuje systém značení Zebra ulehčující práci obsluze a také plastové držáky na každé roli, které usnadňují manipulaci. ,,Změna výrobce sítě na značku John Deere se nám v podniku vyplatila jak po ekonomické stránce, tak při běžném provozu,“ shrnuje na závěr pan Vančura. Na sezónu 2015 už má podnik sítě John Deere objednané. 

 
Balení balíků senáže do fólie je snadné díky perfektnímu tvaru.  Plastové držáky navíc usnadňují manipulaci.

AKČNÍ CENY I TENTO ROK

Stejně jako minulý rok, i v tomto roce máme na všechny sítě John Deere akční ceny. V nabídce je XtraNet 3600 m, XtraNet 4500 m, CoverEdge 3800 m a John Deere 3000 m. Využijte příležitosti a objednejte si originální sítě John Deere za výhodnou cenu v předsezónní nabídce! Více se dozvíte po KLIKNUTÍ ZDE.

Bc. Iva Havlová, marketingový koordinátor - Region Východ