Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Výstava Naše Pole opět s naší účastí

Ve dnech 13.-14.6.2017 proběhla v Nabočanech u Chrudimi tradiční výstava odrůd, ochrany a výživy zemědělských plodin, která je spojená i s výstavou zemědělské techniky. Naše středisko Nový Dvůr se této hojně navštěvované akce účastní každým rokem, letošní expozici si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

VÝSTAVA ODRŮD I TECHNIKY

Na pozemku nedaleko obce Nabočany se každým rokem zakládají pokusné parcely zemědělských plodin a již vzrostlé porosty se poté prezentují na červnové akci Naše pole, kterou organizuje vydavatelství Profi Press. Doprovodným programem je i výstava zemědělské techniky, které se každoročně účastní i naše středisko Nový Dvůr. V rámci expozice jsme pro návštěvníky připravili průřez sortimentem John Deere, k vidění byla například sklízecí mlátička S690i na pásech, zemědělské traktory 8400R, dva 6215R a 6140M, lis na kulaté balíky 960 či tažený postřikovač M952i. Nemohla chybět ani zahradní a komunální technika John Deere a Agrometall. Ze závěsné techniky dominovala v naší části výstavy značka Bednar FMT, a to například secí stroj Omega, kompaktor Swifter či prutové brány. 

V rámci naší expozice na akci Naše Pole si návštěníci mohli prohlédnout největší sklízecí mlátičku John Deere S690i na pásovém
podvozku a největší klasický kolový traktor John Deere 8400R.

ZAMĚŘENÍ NA ELIMINOVÁNÍ ZHUTNĚNÍ PŮDY

Součástí odborného programu jsou i praktické ukázky techniky, tento rok zaměřené na snížení zhutnění půdy. My jsme do akce vyslali dlátový pluh Terraland od tuzemského výrobce Bednar FMT, který na svém stanovišti v agregaci s traktorem John Deere 8310R zpracovával půdu do hloubky 30 - 45 cm. Pořadatelé navíc připravili i ukázku průřezu půdou po jednotlivých strojích, návštěvníci se tak mohli přesvědčit o hloubce zpracování na vlastní oči. Dále byly připraveny odborné přednášky na téma snížení tlaku na půdu.

Na každém stanovišti jednotlivých strojů byl k vidění průřez půdy po jejich přejezdu. Zde vidíte ukázku po Terralandu.

PODĚKOVÁNÍ

Akce Naše Pole byla jako již tradičně velice úspěšná, tímto děkujeme všem kdo nás navštívili a pořadatelům za skvělou organizaci. Těšíme se na další setkání!

Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor - region Východ