Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

O Bednar FMT

Společnost STROM-BEDNAR byla založena v roce 1997 jako součást obchodní skupiny STROM Centrum group, která patří mezi největší dodavatele zemědělských strojů ve střední Evropě. Základní myšlenkou bylo vybudovat kvalitní české zemědělské stroje, které by uspokojovaly skutečné potřeby zemědělců nejen u nás, ale i v zahraničí. A od té doby se stal tento cíl prioritou společnosti a potřeby zemědělců jsou její motivací. A protože se potřeby zemědělců stále vyvíjejí, hledá Bednar FMT stále nové způsoby jejich uspokojení. 

 Ve výrobním programu najdete tři základní typy produktů (stroje na zpracování půdy, mulčovače a dopravní techniku), jejichž je portfolio stále rozšiřováno  a hledají se nová technická řešení, která budou skutečným přínosem pro uživatele. Od roku 1997 se některé ze strojů staly jednimi z nejlepších ve své kategorii. Během vyvíjení strojů se Bednar FMT vždy inspiruje skutečnými potřebami zemědělců - mnohé ze strojů vznikly přímo na základě potřeb zěmědělských podniků, které se na jeho vývoji i aktivně podílely.

 Od dob svého založení je Bednar FMT progresivní výrobní firmou v oblasti zemědělských strojů, jejímž cílem je vyvíjet, vyrábět a distribuovat výrobky vysoké kvality vycházející z nejnáročnějších požadavků farmářů a zemědělských společností. Stroje jsou svým konstrukčním řešením určeny především pro nejmodernější agronomické metody, které napomáhají zemědělským subjektům s minimalizací vložených nákladů, s navýšením produkce a se šetrným přístupem k životnímu prostředí.

  • Vývoj a konstrukce - veškeré myšlenky, které se promítají do konstrukce strojů STROM vycházejí z diskuse se zemědělci, kteří tak mohou prostřednictvím společnosti realizovat své představy a myšlenky a spoluúčastnit se vlastního vývoje stroje.
  • Výroba - vlastní výroba strojů je realizována z nejkvalitnějších materiálů, které jsou zpracovávány na moderních strojích, a které s finálním ošetřením povrchu strojů (lakování,žárové zinkování) vytvářejí předpoklad pro dlouhou životnost strojů v nejnáročnějších podmínkách.
  • Distribuce - stroje jsou distribuovány prostřednictvím obchodních partnerů se silným servisním zázemím a za přímé zákaznické podpory výrobce. 

                        

 Jak šel čas...

1997 - Založení společnosti STROM EXPORT s.r.o. za účelem exportu českých zemědělských strojů do zahraničí.

2000 - Výroba pod značkou STROM, první diskový hřídelový podmítač Dowlands v zelené barvě.

2002 - První radličkové podmítače Ecoland Classis určené k minimalizačnímu zpracování půdy. První obdržení ceny Grand Prix za systém Triplex na výstavě Techagro 2002 Brno.

2003 - Změna image - zelená barva strojů je změněna na žlutou. První širokozáběrový Swifter ST 17000 zkonstruovaný ve spolupráci s farmou Rostěnická a.s. První účast na výstavě Agritechnika Hannover 2003.

2005 - Investice do vlastního výrobního závodu v Rychnově nad Kněžnou. První mulčovač rostlinných zbytků Mulcher MC. Významné rozšíření značky STROM v Evropě.

2007 - Invetice do nové skladovací haly hutního materiálu. Vývoj unikátních nesených a polonesených kompaktroů Swifter SN a SO. Zahájení spolupráce s významnými farmami v Evropě. Nová řada mulčovačů Mulcher MZ.

2010 - Vývoj nových modelů širokozáběrových podmítačů. Na trh uvedeny dlátové pluhy Terraland TN. Zahájení rekonstrukce administrativní části výrobního závodu v Rychnově nad Kněžnou.

2012 - Zahájení rozšíření výrobního závodu - výstavba haly pro práškovou lakovnu, nové montážní a skladovací haly. Představení nového poloneseného dlátového pluhu Terraland TO, nový model kompaktoru Swifter SM, diskového podmítače Atlas AO a AM. Jediným vlastníkem společnosti se stává Dr. Ladislav Bednář.

2013 - Od 1.1.2013 změněn název společnosti na BEDNAR FMT s.r.o. Velmi úspěšné zavedení nových modelů s integrovanou nápravou - SwifterDisc a Fenix FO. Zahájení provozu nové práškové lakovny a montáže strojů na lince v Rychnově nad Kněžnou. 

 WEBOVÉ STRÁNKY SPOLEČNOSTI