Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

O nás

Historie střediska STROM západ

Divize Západní Čechy firmy STROM PRAHA a.s. vznikla v září 1999 s cílem řešit obchodně či servisně zastoupení firmy STROM Praha a.s. v okresech nebo částech okresů Strakonice, Písek, Příbram, Klatovy a Plzeň-jih. Servisní středisko bylo umístěno do obce Lnáře u Blatné, která je přibližně uprostřed výše zmiňované zájmové oblasti. Od počátku byl kladen důraz na co možná nejkvalitnější servisní zabezpečení pro vysoce výkonnou zemědělskou techniku a od začátku probíhá velmi úzká spolupráce v prodeji s firmou Agrotip Čimelice s.r.o., Ing. Karel Hrdina.
V roce 2000 vzniká středisko Toužim, které přebírá zastoupení v okresech Karlovy Vary, Sokolov, Cheb a částečně Plzeň sever a Tachov. Toto středisko nepatří od 1.1.2012 vzhledem k reorganizaci prodejní sítě do skupiny STROM Západ.

Dalším střediskem, které bylo nutno zřídit v roce 2001 pro udržení nastavené úrovně obchodu a služeb na území západních Čech, bylo středisko v Dobřanech u Plzně. To v této době území okresů Domažlice, částečně Tachov, Plzeň jih, Plzeň město a Plzeň sever.

V červenci 2005 byl otevřen pneuservis v Horažďovicích, jehož hlavní činností je prodej, výměna a opravy všech typů pneumatik (zemědělské, nákladní, průmyslové, osobní a motocyklové). Doplňkovým sortimentem je prodej akumulátorů a olejů. Toto středisko se za takto krátkou dobu provozu stalo významným dodavatelem pneumatik ve svém regionu.

V únoru 2006 došlo k slavnostnímu otevření zcela nového, na zelené louce postaveného střediska ve Lnářích. Díky tomuto se podařilo posunout k ještě vyšší kvalitě podmínky pro prodej a servis strojů prodávaných společností STROM Praha a.s.

Poslední dobou je pro nás důležitým aspektem přiblížení se ještě více uživatelům našich strojů. Proto v roce 2008 vzniká servisní středisko v Horšovském Týně a v roce 2009 následuje otevření střediska Milín pro oblast Příbramska a Berounska. Zatím posledním místem, odkud poskytujeme servisní péči, je od roku 2010 Předslav u Klatov.

 

Obchod

Nosným obchodním programem je samozřejmě zemědělská, komunální, zahradní a golfová technika John Deere. Jsme jediným od výrobce autorizovaným prodejcem jihozápadních Čech. V rámci ČR se divize STROM Západ stává významným prodejcem mezi všemi prodejci zemědělské techniky John Deere (1. místo v roce 2006, 2. místo v roce 2007) a od té doby se zařazuje vždy mezi čtyři největší prodejce v republice.

Dalšími zastupovanými značkami jsou výrobky firmy BEDNAR FMT, výrobky dovážené firmou Fagus Praha, výrobky značek Kuhn, He-Va a Mc Hale.
Doplňkovým sortimentem je prodej úklidové a čistící techniky firmy Nilfisk ALTO a zahradní techniky firmy Honda.
V případě potřeby se postaráme i o odkup nebo dodání starší zemědělské techniky. Na všechny námi dodávané stroje je zajištění financování samozřejmostí.

Servis

V současné době je servisováno přes 500 samojízdných strojů nejen značky John Deere. Servisováno je přirozeně i množství závěsných strojů od firmy John Deere nebo jiných prodávaných značek.

Servisní zabezpečení v záruční době (u většiny strojů John Deere 1+3 roky) je samozřejmostí, v pozáruční době se snažíme zaměřit na prevenci a tím předcházení poruchám u strojů v období jejich intenzivního nasazení, čímž se snažíme naším zákazníkům snížit náklady na opravy a prostoje. Důraz je kladen na použití originálních nebo osvědčených náplní, ND a spotřebního materiálu.

V nabídce servisních služeb si zákazník může zvolit způsob péče jemu nejlépe vyhovující – od servisní smlouvy spojené s množstvím diagnostických úkonů zahrnutých v ceně a objednávkou zlevněných ND až po možnost servisu pouze na zavolání. Jako jedni z mála v ČR nabízíme bezdemontážní diagnostiku ložisek – vhodná zejména pro sklízecí mlátičky a řezačky – možno aplikovat na všechny značky. Pro stroje John Deere disponujeme nejmodernějším systémem SERVICE ADVISOR. V oblasti optimalizace výkonů a elektronických systémů úzce spolupracujeme s rakouskou firmou Sallaberger - www.sallaberger.cc.

Náhradní díly

  • Originální náhradní díly i kvalitní náhrady spotřebního materiálu pro stroje John Deere – dodávky dílů v sezóně systémem XMD do 24 hodin
  • Prodej akumulátorů BANNER
  • Prodej pneumatik nejen pro zemědělskou techniku
  • Prodej a výroba tlakových hydraulických hadic, prodej hydraulických komponentů
  • Prodej motouzů a sítí pro lisy, prodej senážních fólií
  • Prodej opotřebitelných ND (diskové a radličkové podmítače , kompaktory, pluhy, rotační brány...), kardanů a jejich součástí , olejů BP
  • Servis a údržba klimatizací
  • Prodej příslušenství, hraček a reklamních předmětů John Deere
  • Prodej hraček (BRUDER , SIKU, ROLLY TOYS)