Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Kácení čirokového pralesa - i v této zkoušce jsme obstáli!

Hned na úvod bychom chtěli širokou veřejnost uklidnit - nejde o aktivní podíl na ekologické katastrofě, ale o sklizeň materiálu pro bioplynovou stanici … jako prales se porost totiž jevil při práci z kabiny stroje.

Letošní  sezóna siláží se pomalu blíží ke konci - než ale ukončíme i provoz předváděcí řezačky John Deere 8600i, rádi bychom se podělili o další z řady zajímavých poznatků.

Rádi bychom se pochlubili, že jsme v minulém týdnu, v rámci předvádění stroje na jižním Plzeňsku, opět potvrdili výjimečnost stroje a profesionalitu naší obsluhy. Jak? Jeden ze zákazníků nás postavil před úkol sklidit směs kukuřice a čiroku pro bioplynovou stanici. Pole bylo v červnu seté nadvakrát (zvlášť kukuřice, zvlášť čirok), takže o pravidelnosti řádků nemohla být řeč. Čirok, i přes takto pozdní setí, dosahoval výšky kolem 4 m, kukuřice se v něm většinou ztrácela. Jak později vyšlo najevo, zákazník předpokládal, že bez řetězového podávání na adaptéru sklízet nepůjde, protože adaptér Kemper na konkurenčních strojích si s tímto porostem prý v minulosti neporadil. Je pravda, že ihned po příjezdu na pole nebylo možné rostliny do řezačky dostat, ale následným promyšleným seřízením stroje šlo pak porost bez větších problémů sklízet.

Průběh „kácení“ je nakonec dobře patrný i na přiloženém videu.  Pojezdová rychlost dosahovala až 10 km/hod, délka řezanky byla nastavena na 5 mm, mezera na mačkacích válcích 3 mm.

A závěr tohoto experimentu? Místo zákazníkem  očekávané čtvrthodiny marné práce jsme v podniku zůstali nejen v rámci jednodenní prezentace stroje, ale sklidili jsme i další plochy nad rámec bezplatného předvedení!