Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Novinky v horažďovickém pneuservisu STROM

Jelikož v pneuservisu STROM jdeme s dobou a chceme se přizpůsobit požadavkům našich zákazníků, došlo u nás v Horažďovicích k pozitivním změnám. Během posledních dvou měsíců jsme zakoupili demontážní stroj FAIP-HPA F562-Chalenger od firmy SWISS GARAGE, s.r.o. připravený na montáž i těch největších pneumatik a diagnostické zařízení Ateq VT56 od společnosti ALCAR BOHEMIA s.r.o., které slouží ke spárování senzorů tlaku s řídící jednotkou vozidla. Více o těchto novinkách se dozvíte v následujícím textu.

 

Nákladní demontážní stroj FAIP-HPA F562-Chalenger

Příznivé květnové počasí nahrává zemědělcům v postupném dokončování jarních prací. I v našem pneuservisu v Horažďovicích pociťujeme, že zemědělská sezóna je rozjetá na plné obrátky, a s ní samozřejmě přibývá i více práce na zemědělských strojích.

Z důvodu neustálého nárůstu množství velkých zemědělských pneumatik jak co do rozměrů, tak i do hmotnosti, bylo středisko Horažďovice nuceno v dubnu zakoupit nový demontážní stroj FAIP-HPA F562-Chalenger. Jedná se o univerzální elektrohydraulické zařízení pro montáž a demontáž pneumatik nákladních vozů, autobusů, zemědělských a stavebních strojů. Tento stroj umožňuje namontovat velké pneumatiky do průměru 2 600 mm a maximální šíře kola 1 500 mm, přičemž maximální hmotnost je 1 700 kg.

           

Nákupem nákladního demontážního stroje s vyššími technickými parametry jsme se opět posunuli o něco výše na pomyslném žebříčku kvality servisních služeb pro naše zákazníky.

 

Systém kontroly tlaku v pneumatikách (TPMS)

Dne 1. 11. 2014 vstoupilo v platnost nařízení evropského parlamentu ES č. 661/2009, tzv. „Nařízení o obecné bezpečnosti motorových vozidel“. Mimo jiných inovací v bezpečnosti silničního provozu obsahuje také nařízení o povinném systému kontroly tlaku v pneumatikách osobních vozidel kategorie M1. To jsou všechny osobní automobily a lehká užitková vozidla, tedy dodávky do 3,5 t.

V praxi to znamená, že každý výrobce automobilů musel do svých modelů implementovat systém kontroly tlaku v pneumatikách (TPMS).

TPMS (Tyre Pressure Monitoring System) jsou integrované systémy v automobilu, které neustále sledují tlak v pneumatikách. Existují dva druhy systémů. Přímý systém měří tlak vzduchu pomocí senzoru v kole, zatímco nepřímý systém detekuje pokles tlaku pomocí ABS senzorů vozidla. Špatný tlak totiž může způsobit zvýšené opotřebení pneumatik, zvýšení spotřeby paliva a v neposlední řadě i snižuje bezpečnost jízdy na silnici. V případě změny tlaku v jedné nebo více pneumatikách je řidič upozorněn na palubní desce vozidla dříve, než by byl tuto změnu schopen poznat z jízdních vlastností vozidla. Řidič má tak možnost bezpečně a především včas zareagovat na vzniklou situaci.

          

Pro vozidla vybavená systémem TPMS pořídil pneuservis STROM diagnostické zařízení Ateq VT56 od společnosti ALCAR BOHEMIA s.r.o., která naše mechaniky současně plně proškolila. Diagnostické zařízení Ateq VT56 komunikuje se systémem senzorů TPMS a přes OBDII rozhraní umožňuje zápis načtených senzorů do řídící jednotky automobilu.

Pokud má vaše vozidlo systém TPMS, nedoporučujeme provádět montáž pneumatik vlastními silami. Jedná se o důležitou bezpečnostní proceduru, která vyžaduje odborné znalosti a vybavení. Rádi vás uvítáme v našem pneuservisu STROM v Horažďovicích, kde jsme na povinné zavedení této technologie plně připraveni.

Děkujeme všem našim zákazníkům, že využívají našich služeb a přejeme hodně kilometrů bez nehod!