Vítejte na eTechagru: dnes budou u Vás doma Bednar, Kramer a Pronar
Dnes: Bednar, Kramer, Pronar
 Zeptejte se          Bednar           Kramer          Pronar          Financování          Akce          Farmsight ZDARMA          15% sleva         Soutěž         Napište nám         Prospekt


B-K-P-2.jpg

Martin Kunc, produktový manažer Bednar | Adam Bauer, produktový manažer Kramer | Ondřej Princ, produktový manažer Pronar
 

Vítejte na dnešní expozici. Věříme, že si náš veletrh užíváte, a že tomu tak bude i v poslední den. Můžete se nás zeptat přes formulář níže a my zde dnes zveřejníme odpověď.

 

Zeptejte se nás:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

B-K-P-2.jpg

Odpovídáme Vám:

Otaznik.jpgHonza Jelen

"Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na Bednar, ale nevím, kde se objeví má otázka a kde vaše odpověď."Děkuji


Kunc.jpgMartin Kunc

"Dobrý den, zeptejte se přes formulář. Otázka se objeví zde a odpověď pod ní. Přeji hezký den."


----------------------------------------------------

Otaznik.jpgPetr S.

"Na Agritechnice jsem viděl nový návěs s vanou sklopnou do strany a výtlačné čelo s rozmetacím ústrojím. Kdy se budou u nás dát objednat? Děkuji"

 

Ondřej Princ

"Prodloužený návěs  s výtlačným čelem na podvozku tridem (Pronar T900XL) bude možné objednat během června. První kusy půjdou do výroby v srpnu. Návěsy, na které se ptáte (T700M/1) s vanovou korbou sklopnou i do strany, dokončují testy a prochází schvalováním a u na trh půjdou letos na podzim. Děkuji za Váš zájem."

 

----------------------------------------------------

Kunc-1.jpg

"Dobrý den vážení přátelé, vítejte na naší expozici věnované technice Bednar. V segmentu strojů na zpracování půdy a setí se pohybuji již řadu let. Při častých setkáních s Vámi přímo v terénu, na polích, jsme spolu řešili mnoho otázek a námětů na zamyšlení. I proto jsem se těšil na osobní setkání s Vámi v rámci výstavy Techagro, kde jsme Vám chtěli představit některá řešení ze strany firmy Bednar. Současná situace Vám ani nám rozhodně nic neulehčuje, již řadu let všichni pociťujeme reálné dopady měnícího se klima, různá nařízení a předpisy Vám, jako prvovýrobcům, Vaši situaci často také neulehčují. Jsem upřímně rád, že právě firma Bednar si toto také uvědomuje a těsnou spoluprací s různými výzkumnými ústavy a vysokými školami dokáže reagovat na měnící se potřeby z Vaší strany a dokáže Vám nabídnout nejenom stroj, ale komplexní řešení Vašeho problému. V rámci této expozice se vám pokusíme představit alespoň něco málo z těchto řešení."

 
Martin Kunc, Produktový manažer Bednar

 
Kunc.jpg
 

Secí stroje Bednar Omega jsou již pro mnoho podniků alfou a omegou kvalitního založení porostů.

Kunc.jpg
 

Secí stroje Bednar Omega se v letošním roce dočkaly vylepšení. Bylo vyslyšeno přání menších podniků a nyní máte možnost založení různých kombinací plodin.

Délka čtení: 4 min.

OMEGA-OO_FL.jpg
OMEGA OO 4000 FL je odlehčená verze univerzálního secího stroje umožňující výsev různých typů plodin a aplikaci hnojiv s velkou variací výsevku o pracovním záběru 4 m. Tím společnost BEDNAR rozšiřuje pracovní záběry secích strojů OMEGA OO_FL a reaguje tak na velkou poptávku menších zemědělských podniků po variabilním secím stroji, který mimo standartní možnosti umožní založení různých kombinací plodin v jednom přejezdu. Secí stroje OMEGA OO_FL o záběru 4 m jsou vybaveny zásobníkem o objemu 4000 l s poměrem dělení 50:50. Díky přetlakovým zásobníkům je zaručeno přesné dávkování i velkých množství hnojiv. Secí stroj lze vybavit výsevní jednotkou ALFA nebo propojit se zásobníky na hnojivo FERTIBOX  v čelním i zadním provedení.

Držení stopy díky X
Velkou výhodou secího stroje je zajištění držení stopy za traktorem pomocí uložení diskových sekcí do X. Disky mají průměr 460 mm, což vede k vyšším obvodovým rychlostem, které mají pozitivní vliv na kvalitu předseťové přípravy. Dále je secí stroj vybaven dvoudiskovými přihnojovacími botkami, pneumatikovým pěchem a dvoudiskovou výsevní botkou uloženou na paralelogramu (PSP system). Stroj lze dovybavit velkým množstvím volitelné výbavy, např. předním Frontpackem a předním Crushbarem.

Intuitivní ovládání
Kalibrace a potenciální vyprazdňování zásobníků je pohodlné díky umístění v zadní části secího stroje. Ovládání secího stroje je jednoduché a intuitivní. Dávkovací systém je plně elektronicky řízen a pracuje na bázi systému ISOBUS, obdobně jako u předchozích verzí secích strojů OMEGA.

Elektrické ovládání funkcí
Inovovaný elektronický řídicí systém nově umožňuje obsluze z kabiny traktoru snadno ovládat nastavení stroje (hloubku disků, přední smyk, zadní příslušenství, hloubku setí, přítlak secích botek). Nově také software podporuje funkce Section-Control (až dvě sekce) a Multi-Control (variabilní dávkování až ze dvou výsevních ústrojí). Na secím stroji lze zvolit meziřádkovou vzdálenost secích botek 12,5 cm nebo 16,5 cm.

Kde ho využijete?
Secí stroj OMEGA OO_FL je vhodný pro setí jak v systémech konvenční technologie (orba), tak v systémech minimalizačních. Hnojivo lze aplikovat do meziřádku mezi osivo, na povrch nebo společně s osivem. Díky PSP systému ukládají dvoudiskové diskové secí botky osivo do identické hloubky v celé šířce stroje a dokonale kopírují terénní nerovnosti v podélném i příčném směru. Snadným nastavením je umožněno ukládání osiva do různých hloubek při jednom přejezdu, čehož je v praxi využito při zakládání porostů s pomocnou plodinou nebo různých kombinací plodin pro pícninářské využití.

 
Kunc.jpg
 

BEDNAR inovuje své stroje dle agronomického know-how. Podívejte se na pokusy založení porostů ozimé řepky do dvouřádku s pomocnou plodinou, které realizovali ve spolupráci s ČZU

Kunc.jpg
Jak jsem musel změnit názor na mechanické nastavování hloubky na
Strip Masteru


V tomto příspěvku bych se s vámi chtěl podělit o mou osobní zkušenost se strojem BEDNAR Strip Master. Zcela upřímně se přiznám, že když jsem měl poprvé možnost si tento stroj z blízka prohlédnout, měl jsem své pochybnosti o mechanickém šroubovém nastavování pracovních orgánů. Tento pocit se mě držel až do doby, kdy jsem si stroj sám připravoval na předvádění a sám jsem s ním jezdil.
 
Kunc.jpg
 

Pokud hledáte stabilní podmítač s X faktorem, který nedriftuje! Navíc nyní získáte prémiovou výbavu ZDARMA.

https://www.bednar.com/wp-content/uploads/2020/03/ATLAS_AO6000_MG_5594_dodelane-PROFI_jedno_podperne_kolo.png
V tomto stroji zúročila společnost BEDNAR více než dvacet let zkušeností s výrobou diskových podmítačů. A tak vznikl model ATLAS AO 6000 PROFI. Přišel se zásadními inovacemi v oblasti ovládání, takže obsluha už nemusí vystupovat z traktoru a vše zvládne z kabiny. Originální  provedení umožňující univerzální nasazení v různých typech půd samozřejmě zůstává. A nyní získáte prémiovou výbavu ZDARMA - hydraulické nastavení hloubky a podpěrná kola. 
Akce-Atlas.png     Atlas.png

 
Kunc.jpg
 

Když se spojí mistři, výsledek stojí za to. Traktor John Deere + dlátový pluh Bednar + know-how našich FarmSight odborníků = na poli si vytvoříte cokoli.

Délka čtení: 1 min.

Pro tvorbu loga k výročí 100 let od založení republiky jsme využili možností, které nám nabízí technologie John Deere. Pomocí geoinformačního softwaru jsme vytvořili předlohu loga, které bylo složeno ze lva a číslice 100. Tato předloha posloužila k následnému vytvoření hranice „pole“, kde se traktor John Deere 6215R vybavený přijímačem StarFire 6000 a dlátovým pluhem Bednar Terraland TN 3000 bude pohybovat. Do programu jsme nahráli návrhový obrázek a obkreslili ho linií. Poté byla vytvořena obalová zóna široká na záběr stroje. Vzniklý polygon byl vyexportován jako pole pro displej traktoru. Druhý den, ani ne po 24 hodinách od nápadu, jsme se na poli nedaleko Vysokého Mýta potkali s naším zákazníkem panem Topičem a data nahráli do displeje 4600. Dále stačilo již jen nechat vygenerovat naváděcí linii v displeji pomocí funkce kopírování hranic pole a šel se celý nápad realizovat pomocí tlačítka AutoTrac a bezplatného korekčního signálu SF1.
 

České stroje úspěšné v českých polí.
Děkujeme Vám!

Předváděcí Omega OO 6000L v akci
V srpnu jsme rozjeli DEMO Tour s novým secím strojem Omega OO 6000L od tuzemského výrobce Bednar FMT. Předváděcí souprava se zkušenou obsluhou založila porosty přímo na farmách našich...
Číst více
SWIFTERDISC nahradil 17 let pracující DOWNLANDS
V Zemědělském obchodním družstvu Starosedlský Hrádek v okrese Příbram hospodaří převážně se zemědělskou technikou BEDNAR v agregaci s traktory John Deere. Vlastní již 10 strojů BEDNAR. První z nich pořídili v roce 2001 a poslední letos na...
Číst více
Setí řepky se secím strojem Bednar Omega
Včerejším dnem jsme odstartovali předváděcí tour zaměřenou na setí řepky olejné secím strojem Bednar Omega OO 6000L. Během nadcházejících dvou týdnů se souprava složená z traktoru 6215R a tohoto secího stroje o pracovním záběru 6...
Číst více
Osm strojů Bednar v Rolnické a. s. Králíky
Bednar Row-Master vybavený optickým naváděním CultiCam pracuje s šestiválcovým traktorem John Deere 6145R
Číst více
Kramer-motto.png

"Párkrát jsem už zvednul telefon a ozvalo se: „Dobrý den, pane Kramere, můžu se zeptat…“. Manipulační techniku Kramer jsem na STROMu před několika lety „učil chodit“ já a zlí jazykové tvrdili, že neprostřelím modlu manipulátorů John Deere. Nepotvrdilo se a já jsem nadšený, že jsme s Kramerem společně došli už k téměř 200 spokojených zákazníků, kterým společně pomáháme v jejich díle a jejichž postřehy najdete níže. A protože si kratochvíli Techagra prostě nenechám ani letos zkazit, projděte si se mnou novinky ze stáje Kramer. Uvidíme se u Vás na farmě!"

 

 

 

 

 

 

 
Adam Bauer, Produktový manažer Kramer
 

Proč jsme právě my tím nejlepším partnerem na trhu?

Proč  kvalitní manipulační techniku a na co dát pozor při výběru?

 

KRAMER KL 55.8 je největší letošní novinka. A to doslova a do písmene. Vychutná si i ty nejtěžší práce.

Délka čtení: 5 min.
 
Těžké kolové nakladače se cítí jako doma především při těch nejnáročnějších úkolech, které na ně na Vašem podniku čekají. Neztratí se tedy při pracích na silážních či senážních jamách při rozhrnování i dusání řezanky. Při vyhrnování hnojů či nakládce na polním hnojišti oceníte zejména výkon motoru Deutz, vysokou světlou výšku stroje a nakládací výšku, kdy teleskopický výložník zajistí nakládku i na nejvyšší odvozové prostředky. Navíc si stále nakladač zachovává pověstnou tuhost a vynikající obratnost díky unikátnímu nedělenému rámu a všem řiditelným kolům.

Výkonnost – tady to není pouze pojem
Pracovní hydraulika dokáže pracovat až se 187 l/min., které jí axiální pístové čerpadlo dává. Motor Deutz o výkonu až 115 kW (156 k) si dokáže poradit i s těžkou konstrukcí těchto strojů. Má dostatek výkonu, aby ve spolupráci se zesílenou hydrostatickou převodovkou ECOSPEED PRO při maximální rychlosti snížil otáčky až na 1550 ot./min., čímž boří mýty o neúspornosti hydrostatického pohonu při přesunech. Systém vzduchových brzd také umožňuje nakladači přepravovat až 20 t přívěsy.
 
Masivní rám a komponenty, které vydrží

Rám, který vychází z konceptu prověřovaného více než 50 let, dokonale tlumí veškeré namáhání. Zatáčení všech kol je po vzoru teleskopických manipulátorů, nechybí ani krabí chod nebo automatická synchronizace při změně jízdních režimů. Celé rameno nakladače je velmi robustní, průměr čepů 61,5 mm na rychloupínacím závěsu hovoří za vše. Nápravy jsou vybrány z řady pro těžké pracovní stroje a každá z nich má nosnost až 27 tun – o ty se skutečně bát nemusíte.

Unikátní převodovka ECOSPEED
Plně plynulá hydrostatická převodovka ECOSPEED je výsledkem spolupráce Kramera a německého specialisty na převodovky Walterscheid. Toto spojení je zárukou vynikajícího výsledku v podobě převodové skříně, jež dokáže v malé rychlosti precizně nastavit rychlost (včetně plazivých rychlostí) a přitom bez jakéhokoliv řazení dosáhnout max. rychlosti. Výhodou je také brzdný účinek převodovky – pokud nestiskne plynový pedál, manipulátor stojí, i když je zvolen směr jízdy. To šetří brzdový systém a v neposlední řadě pravou nohu obsluhy.

Prostorná kabina s výhledem
Velkoryse navržená kabina obsahuje všechno, co můžete při dlouhých směnách potřebovat. Řada nakladačů 8 taky dává tušit možnost přístupu do kabiny z obou stran, sklopná konzola joysticku s ovládacím panelem se pro zajištění komfortu  pohybuje spolu se sedadlem. Plné prosklení vám poskytuje vynikající výhled ze stroje v úhlu 360°. Po vzoru manipulátorů máte veškeré provozní údaje v multifunkční displeji, jehož součástí je i zadní kamera. Nechybí ani automatická klimatizace nebo rádio s Bluetooth handsfree.
 
Inteligentní pomocníci

Programovatelná paměť pozice poslušně vrátí náklon nářadí vždy do základní pozice, kterou si uložíte. To využijete především pro ochranu povrchu v halách nebo na polních hnojištích, kde bývá problém s podkopáváním se. Systém SMART DRIVING je schopný v kombinaci s převodovkou ECOSPEED Pro snížit otáčky motoru při 40 km/h rychlosti až na 1550 ot./min. Pro výměnu hydraulicky ovládaného nářadí přijde vhod i tlačítko pro odtlakování 3. okruhu. Stejně jako na manipulátorech, i zde můžete využít asistent pro ovládání teleskopu výložníku SMART HANDLING.

Spolehlivost a jednoduchá údržba
Pravidelná údržba je základem toho, aby vám nakladač sloužil dlouhá léta. Proto přístup do motorového prostoru je pohodlný díky široce otevíratelné kapotě. Důmyslně přemístitelné schůdky z pravé strany kabiny lze umístit z obou stran motorového prostoru. Po ruce máte také schránku s nářadím. Vzduchový filtr je umístěn přístupně, stejně tak stavoznaky a měrky pro kontrolu provozních kapalin. Součástí výbavy je také systém reverzace chodu ventilátoru chladiče pro čistotu chladičů. Mazání čepů usnadňují sdružená mazací hnízda, pro dokonalé pohodlí lze nakladač vybavit automatickým systémem centrálního mazání, který se o vše postará.
 
MODEL KL60.8 KL60.8L KL70.8 KL70.8L KL55.8T
Délka s lopatou [mm] 6 450 7 040 6 550 7 040 7 020
Šířka [mm] 2 500 2 500 2 500 2 500 2 500
Výška bez majáku [mm] 3 010 3 010 3 010 3 010 3 010
Hmotnost [kg] 9 850 10 500 11 050 11 220 11 170
Motor (volitelně) Deutz 3.6L (4.1L) Deutz 3.6L (4.1L) Deutz 3.6L (4.1L) Deutz 3.6L (4.1L) Deutz 3.6L (4.1L)
Výkon motoru (volitelně) [kW/k]  100/136 (115/156) 100/136 (115/156) 115/156 115/156 100/136 (115/156)
Točivý moment při 1600 ot/min.(volitelně) [Nm]  500 (609) 500 (609) 609 609 500 (609)
Emisní norma Stupeň V Stupeň V Stupeň V Stupeň V Stupeň V
Pohon pojezdu (volitelně) hydrostat (Ecospeed) hydrostat (Ecospeed) hydrostat (Ecospeed) hydrostat (Ecospeed) hydrostat (Ecospeed)
Max. paletovací výška  [m] 3 605 4 055 3 605 4 055 5 225
Nosnost (s pal. vidlemi) [kg] 4 200 3 800 4 800 4 000 3 900
Výkon hydraulického čerpadla (volitelně) [l/min.] 150 (180) 150 (180) 180 180 150 (180)
Rychlost (volitelně) [km/h] 20 (40) 20 (40) 20 (40) 20 (40) 20 (40)

 
 

Z inteligentních funkcí budete nadšení. Práce ja pak opravdu zábava.

 

Modely teleskopických manipulátorů Kramer od 2. čtvrtletí 2020 s Tier V

Délka čtení: 3 min.

Regulace výfukových plynů zasáhla jako u všech výrobců i teleskopické manipulátory Kramer, jež jsou nově vybaveny motory stupně V. Kompletní řada modelů (KT276, KT357, KT407, KT457, KT557, KT429, KT559) také zahrnuje řadu nových funkcí, které poskytují řidiči větší pohodlí a zážitek z jízdy.

Kompaktní manipulátor KT276 je kromě motoru Tier V nově vybaven také systémem snižování otáček nazývaným „Smart Driving“, jako jej mají už delší dobu jeho větší kolegové. Během delší jízdy po silnici, například cestou na pole, se sníží otáčky motoru automaticky na 2000 ot/min při 20 km/hod., popř. na 2300 ot/min při 30 km/hod. To snižuje hladinu hluku pro řidiče, spotřebu paliva a opotřebení stroje.

V modelech KT357, KT407, KT457 (nástupce KT447) a KT429 je stále motor Deutz TCD 3.6 se 100 kilowatty výkonu s emisní třídou Tier V. Za tímto účelem se následné zpracování výfukových plynů s DOC a SCR sériově doplňuje o DPF. Modely s nosností 5,5 t, KT557 a KT559, jsou standardně vybaveny motorem Deutz TCD 4.1 se stupněm V a 115 kilowatty. Právě u nich kombinace systémů řešení spalin funguje spolehlivě už několik let, a proto se není čeho bát. Pro nižší hladinu hluku stroje byla nyní kapota motoru třídy 5,5 tuny vybavena další izolační vrstvou.

Pro kompaktní modely KT357 a KT407 je nově k dispozici zvýšená kabina, aby byla zajištěn optimální výhled ze stroje. Kromě toho byla pro zvýšenou kabinu upravena vnější ochranná mříž FOPS pro lepší výhled nahoru. Nová ochranná mříž je součástí standardního vybavení pro těžkou řadu KT457 až KT559. Pro větší bezpečnost a pohodlí byl vylepšen vstup do stroje vybráním v podlaze kabiny. Kromě zmiňovaných komfortních funkcí mohou modely zabodovat čtvrtým režimem řízení, „manuálním krabím chodem“. Přitom lze zafixovat polohu kol zadních pneumatik, přední nápravou však lze i nadále manévrovat. „Naše řada teleskopických manipulátorů je v zemědělství k dispozici už cca 2 roky. Během této doby jsme dokázali shromáždit mnoho názorů zákazníků a podle nich stroje neustále vylepšujeme,“ vysvětluje Christian Stryffeler. Na výstavě Agritechnica budou k vidění modely KT276, KT407 a KT457.

Kramer_KT429_1.jpg

 
 

Limitovaná edice Black s komfortním balíčkem udělala dojem.


KA_image_KT407_Black_HR_Fog_rendering.jpg

100 000,-

Toto je náš veletržní bonus na vybrané modely do konce dubna. Tak ho využijte.


 
 

Každý rok přibývá těch, kteří objeví kvality Kramerů. Díky Vám všem.

„Počítáme s dalším rozvojem farmy, z toho důvodu jsme šli do většího stroje,“ říká pan Jaroslav Hampl
Pan Jaroslav Hampl se v počátcích své kariéry věnoval podnikání s tchánem. Poté se oklikou přes správcování fotbalového stadionu ve Vrchlabí dostal až k zemědělství. „Začínal jsem na zelené louce. Nemám za sebou...
Číst více
Manipulátor Kramer na statku Kučerových
Kučerovi se před šesti lety přestěhovali na statek do Krasnic nedaleko Přelouče. Zde se rozhodli naplno věnovat chovu koní. Do začátků si pořídili traktor John Deere 3036E tak, aby byli schopni zajistit manipulaci spojenou s provozem...
Číst více
„U nás je manipulátor nasazen 300 dní v roce,“ říká pan Havlík
Velké manipulátory Kramer v jejich opravdových barvách jsou na českém zemědělském trhu od loňského roku. To není zas tak dlouhá doba, nicméně i za toto relativně krátké období si získaly řady spokojených uživatelů. Zejména modely KT 559...
Číst více
Dva nové manipulátory na severu Moravy
Začátkem února jsme prostřednictvím našeho střediska v Opavě předali dva manipulátory Kramer KT 447. První putoval k majiteli na Ostravsko a druhý do Zemědělského družstva Hněvošice, ve kterém působí jako majitel a agronom pan Jan Bolacký. ...
Číst více
Ideální nakladač pro rodinnou farmu
Na Vlašimsku, konkrétně ve Střechově nad Sázavou, hospodaří pan Stanislav Zeman se svým otcem. Koncem loňského roku se Zemanovi stali novými majiteli kolového nakladače Kramer KL25.5T s teleskopickým ramenem. Pan Zeman ml. se s námi...
Číst více
O novém manipulátoru rozhodly dobré reference
Pan Šťastný se synem začal v roce 1992 v severočeských Vědlicích s chovem masného skotu plemene Blonde d´Aquitaine. Z počátečních dvaceti kusů se jejich stádo rozrostlo až na 550 ks. V současné době je jejich farma největším...
Číst více
Manipulátor Kramer KT 559 v AGRO Kluky
V polovině měsíce června jsme prostřednictvím střediska Ovčáry předali první velký zemědělský manipulátor Kramer. Historicky prvním majitelem kramerácké vlajkové lodi s označením KT559 se stala společnost AGRO Kluky hospodařící na výměře ...
Číst více
Manipulátor Kramer KT276 putuje do Krchlebské Lhoty
Na našem středisku Habry proběhlo v červnu tohoto roku předání novinky v sortimentu Kramer, a to teleskopického manipulátoru Kramer KT276. Převzal si jej soukromý zemědělec Martin Vavřina, který má hospodářství v Krchlebské Lhotě na...
Číst více
Kolový nakladač Kramer v městských službách
Náhrada starého nakladače Kramer je na evropském trhu jedním z předních výrobců nakladačů malých a středních tříd. Díky svým přednostem nacházejí tyto nakladače využití nejen v zemědělství, ale také v komunální sféře, jako například...
Číst více
Další nakladač Kramer pracuje nedaleko Domažlic
Nedaleko Domažlic v obci Petrovice hospodaří pan Pavel Schleiss. Od loňského roku využívá kolový nakladač s pevným rámem Kramer KL30.5T. V tomto stroji, který je vybavený čtyřválcovým motorem Kohler o výkonu 55 kW, našel ideálního...
Číst více

"V březnu jsem načal svůj čtvrtý rok působení v naší společnosti. Zároveň je to letos čtvrtý rok, kdy je značka Pronar nedílnou součástí sortimentu firmy. A mohu říci, že to byly úspěšné roky. Pronar je co do počtu registrovaných vozidel trvale nejúspěšnější značkou v segmentu traktorové dopravní techniky. Před dvěma lety na Techagru měl Pronar největší expozici mezi konkurenčními značkami a sklidili jsme tam velký úspěch. Tentokrát jsem měl pro Vás do Brna připraveno zase o něco víc. Bohužel se tam letos neuvidíme. Věřím, že je Vám naše eTechagro zajímavou a přínosnou alternativou a těším se na osobní setkání s Vámi v lepších časech."

 

 

 
Ondřej Princ, Produktový manažer Pronar

 Tandemový návěs HalfPipe je stvořen do těch nejextrémnějších podmínek

Délka čtení: 6 min.
 


Na veletrhu Agritechnika v Hanoveru roce 2017 společnost Pronar představila prototyp tandemového návěsu do těch nejtěžších podmínek. Ten zde sklidil řadu pozitivních ohlasů a měl velký úspěch. Nyní je návěs s korbou HalfPipe k dispozici i na českém trhu.


Nejextrémnější podmínky
Návěs T701 HP je stvořen do těch nejextrémnějších podmínek nejenom ve stavebnictví. Je konstruován na celkovou povolenou hmotnost 24 tun což umožňuje mimo komunikace zatížení více než 18 tunami materiálu. Na silnicích je pak nosnost legislativně omezena na 15,1 tuny.

Specifikace
Korba návěsu o půlkruhovém průřezu je vyrobena ze švédské otěruvzdorné oceli Hardox. Základní objem 12,5 m3 lze navýšit na 22 m3 použitím nástavců. Zadní čelo je hydraulicky výklopné s mechanickým jištěním. Díky použití velkého sklápěcího hydraulického válce s kapacitou 25 tun instalovaného vpředu před korbou a dvoukanálového hydraulického systému lze korbu vyprázdnit do 30 vteřin. Díky umístění válce je návěs při sklápění stabilnější a vyprazdňování je bezpečnější.Rám podvozku je z uzavřených profilů 300x200. Mechanické odpružení oje lze na přání nahradit hydropneumatickým. Standardem je boogie náprava 150x150 mm s rozvorem kol 1600 mm. Brzdy s automatickou regulací brzdného účinku ALB jsou standardem. Na výběr je mnoho rozměrů pneumatik pro disky o průměru 22,5 nebo 26,5 palce a šířce až 700 mm.
 
Tříletá záruka
I na tyto návěsy Pronar poskytuje standardní tříletou záruku, což může být při určení stroje jedním z důležitých faktorů při výběru. První kusy jsou již v tuto dobu na našich střediscích připraveny na předání novým majitelům.

Díky novým technologiím ve výrobě
máme nové velkoobjemové návěsy  XL
s překvapivým základním objemem

Délka čtení: 6 min.
 


Na základech oblíbených tandemových návěsů s vanovou korbou T669 a T700 Pronar vyvinul a již dodává na světový trh dva zbrusu nové velkoobjemové návěsy T669XL a T700XL. Při vývoji návěsů byl kladen důraz na dosažení co největšího základního objemu korby bez použití nástavců při zachování robustnosti a tuhosti konstrukce předchůdců a zároveň udržení příznivé ceny. To bylo umožněno díky využití nových technologií při výrobě.


Konstrukce
Konstrukčně jsou si oba návěsy velmi podobné. Liší se zejména svou délkou a typem a umístěním náprav.
Bočnice dozadu sklápěné korby jsou vyrobeny z jednoho kusu materiálu bez jakýchkoli výztuh nebo svárů. Tuhost konstrukce je zde zajištěna profilováním bočnic v celé délce a posíleným límcem na horní hraně korby.  Zadní čelo je hydraulicky otevíratelné se zámky zabraňujícími otevření, utěsněné pryžovým těsněním, vybavené výsypným otvorem. Rám svařený z uzavřených dutých profilů z vysoko-pevnostní konstrukční oceli s výškově stavitelnou ojí v základní výbavě odpruženou vinutými pružinami s mechanickou nebo hydraulickou odstavnou nohou. Parabolicky odpružené nápravy s pneumatickými brzdami s automatickou regulací brzdného účinku ALB, zadní na přání pasivně řiditelná (vlečená).

Navýšení objemu
Díky novým konstrukčním řešením, výrobním postupům a kvalitnějším materiálům bylo i při výrazném navýšení objemu nákladového prostoru, dosaženo příznivé provozní hmotnosti a návěsy jsou tak velmi univerzální. Navíc i díky nízkému těžišti a použitému odpružení mají dobré jízdní vlastnosti jak na poli, tak na silnici v dopravě.

Větší T700XL
Větší T700XL je vybaven korbou o vnitřní délce 6,7m se základním objemem 26,6 m3. Ten lze použitím nástavců zvýšit na bezmála 36 m3.  Je konstruován na užitečné zatížení 16,7 tuny (celková hmotnost 23t), legislativa však povoluje maximálně 14,7 tuny nákladu.

T669XL
T669XL s korbou délky 5,7 m má objem 22,6 m3, který lze nástavci zvýšit na 30,3 m3. Při dodržení legislativního maxima 21 tun celkové hmotnosti lze naložit až 15,8 tuny nákladu. Díky nízké provozní hmotnosti lze pak návěs dobře použít i s traktory o nižším výkonu.

Komponenty
Konstrukce návěsů byla vyvinuta a otestována ve vlastním Výzkumném a vývojovém centru Pronaru. Naprostá většina komponentů, ze kterých jsou návěsy složeny, byla vyrobena v jednom z jeho sedmi výrobních závodů a procházejí důkladnou výstupní kontrolou kvality. Díky tomu si Pronar troufá poskytnout i na tyto návěsy standardní tříletou záruku a zároveň jsou prodávány za velmi příznivou cenu, která není vyšší cena jejich předchůdců.

Model T669XL je navíc zvýhodněn bonusem v rámci probíhající kampaně při příležitosti eTechaga.


7 výrobních závodů o rozloze 80ti fotbalových hřišť zpracuje denně 600 tun oceli

30 000 KČ + 36 měsíců

Máme pro Vás veletržní bonus do konce dubna. Prodloužená záruka na vybrané stroje platí bez omezení.


Pronar patří mezi nejprodávanější transportní techniku v Evropě. Děkujeme, že jí dáváte důvěru i u nás.

Již 400. stroj Pronar v České republice
Společnost Pronar zastupujeme od roku 2017, kdy započala naše oficiální spolupráce. Díky této spolupráci se nám v polovině letošního roku povedlo předat českým zákazníkům stroj této značky s pořadovým číslem 400. Aktuálně se...
Číst více
Návštěva výrobních závodů Pronar
V prvním červnovém týdnu jsme se zákazníky navštívili výrobní závody výrobce techniky Pronar ve východním Polsku. Z celkového počtu sedmi závodů, kde výroba strojů Pronar aktuálně probíhá, jsme stihli navštívit tři, konkrétně ve...
Číst více
Nový traktor a vlek na balíky v Rýcholka s.r.o.
Začátkem května byl na našem středisku ve Staré Pace předán traktor John Deere 7270R a vlek na balíky Pronar T026M zástupcům společnosti Rýcholka s.r.o. Choustníkovo Hradiště patřící panu Petru Teichmanovi. Společnost Rýcholka dlouhodobě ...
Číst více
Tři návěsy Pronar v ZD Senice na Hané
V loňském roce se v Senici na Hané rozhodli pro nákup návěsu Pronar T700 a tím posílili svou vnitropodnikovou dopravu. V letošním roce jsme opět prostřednictvím střediska Prostějov dodali do Senice na Hané další dva tyto...
Číst více
Přepravníky balíků Pronar T026 v ZEMKO Kožlí
Pronar T026 je třínápravový přepravník na balíky, který vyniká velkou ložnou plochou, spolehlivostí a kvalitním provedením. Právě tento model jsme v červenci tohoto roku dodali do společnosti ZEMKO Kožlí, a.s., a to rovnou dva kusy. Při...
Číst více
Nový návěs Pronar T683 na Čáslavsku
Tandemový třístranně sklopný návěs Pronar T683, který je neobyčejně stabilní a ovladatelný, si našel nového majitele na Čáslavsku, kam jej dodalo naše středisko Habry prostřednictvím...
Číst více
Dva návěsy Pronar v Bohuňově
Společnost Bohuňov a. s. patří mezi majitele transportní techniky Pronar. První vanový návěs Pronar T669/1, v provedení dvoustranného sklápění, zde pracuje od roku 2015. Na podzim minulého roku k němu přibyl druhý návěs T669. Společnost...
Číst více

 

STROM-financial-logo-bez-1.png

I v těchto náročných dnech hledáme cesty, jak Vám pomoci naplňovat Vaše poslání.
Podařilo se nám připravit ještě lepší podmínky našeho značkového financování STROM Financial.
Úroková sazba se snížila na 2,75%. K tomu získáte ZDARMA strojní pojištění a povinné ručení až na 5 let.
Podmínky platí do 30. 6. 2020.
 

 

STROJNÍ POJIŠTĚNÍ ZDARMA

POVINNÉ RUČENÍ ZDARMA

2,75% P.A.

VYUŽIJETE NA KRAMER,
SECÍ A PŮDOZPRACUJÍCÍ STROJE BEDNAR

 

AKČNÍ NABÍDKY

FarmSight ZDARMA.
Máme pro Vás 7 zlatých jelenů

zlaty-jelen.png

Svoboda.png
V rámci našeho veletrhu se můžete sami přesvědčit o tom, zda pro Vás má FarmSight smysl. Proto Vám po dobu veletrhu dáváme 7 zlatých jelenů, které můžete vyměnit za vybranou FarmSight službu dle ceníku níže. Tak si vyberte co Vám vyhovuje a napište nám. Na jedno IČO lze uplatnit maximálně 7 zlatých jelenů. Akce trvá pouze během eTechagra, do 18.4.2020 do 21:00. Pokud se chcete na cokoli zeptat, tak nám napište přes formulář níže, nebo se zeptejte v ŽIVÉM vysílání od 17:00!
Jak chcete uplatnit svých 7 jelenů?
Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

15% sleva pro Vás
na značkové reklamní předměty
na StromShop.cz

B-K-P-2.jpgZaujalo Vás něco? Chcete si domluvit předvedení na své farmě?
Napište nám! Rádi se s Vámi spojíme.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Soutěžní příspěvky
z Vašich farem.
Nahrávejte a vyhrajte!

V našem podniku se používají výhradně tandemy a tridemy od Strom Praha. Ať už Strom Export TC 21000 anebo nejrozšířenější značka Pronar( 2x T669, 2x T900 a vůz na balíky T026). Návěsy najdou celoroční využití a jsou velkými pomocníky hlavně při odvozu obilí,pícnin anebo kukuřice.
Hlasovat Sdílet na Facebooku
Bednar dříve v agregaci s JD 8400 dnes s JD 7310R se používá při podrývání půdy. Odvádí tu nejlepší přípravu pole
Hlasovat Sdílet na Facebooku
Tento stroj se využívá v podniku ZD Křovice u Dobrušky.
Hlasovat Sdílet na Facebooku
Príprava pôdy
Hlasovat Sdílet na Facebooku

1. Nahrajte

Fotku která bude obsahovat stroj John Deere z kategorie dnešního tématu eTechagra a napište, co se Vám na něm nejvíce líbí.


2. Sdílejte

Sdílejte svůj příspěvek a sbírejte hlasy na stránce eTechagra. Každý může rozdat 5 hlasů!


3. Vyhrajte

3 příspěvky za každou z dnešních značek, které během dnešní otevírací doby veletrhu eTechagro (9:00-21:00) získá nejvíce hlasů, vyhrají:


1. Originální tričko dané značky (Bednar, Kramer a Pronar)

2. Sadu piv ze Zichoveckého pivovaru
(ležák 12°, American Pale Ale 12°)

Piva.jpg
 
Detailní podmínky soutěže najdete na konci stránky.

Napište nám a my
Vám zašleme vytištěný prospekt!

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Plné znění pravidel soutěže eTechagro:

1. Pořadatel

Pořadatelem soutěže pořádané pod názvem „eTechagro“ (dále jen soutěž) je společnost STROM PRAHA a.s. se sídlem Lohenická 607, 190 17 Praha 9 Vinoř, IČO: 2575 1069 (dále jako „pořadatel“ nebo „STROM PRAHA a.s.“).
 
2. Termín soutěže
Soutěž probíhá každý den v době od 14. 4. 2020 do 18.4. 2020 od 9:00 do 21:00 na území České republiky.
 
3. Účastník soutěže
Soutěže se může zúčastnit každý, kdo splní podmínky soutěže dle bodu 4 a 5 (dále jen „soutěžící“ nebo „účastník“) a má doručovací adresu na území České republiky.

4. Zapojení do soutěže
Účastník se do soutěže může zapojit jedním způsobem: Vložit soutěžní příspěvek na webové stránky www.StromPraha.cz/eTechagro. Příspěvek se zařadí do příslušného kola soutěže dle svého data nahrání.

5. Podmínky soutěžního příspěvku:
 a)      Soutěžní fotografie musí obsahovat: stroj dle tématu, který vybraný den prezentuje veletrh eTechagro,  jméno, příjmení, email, model stroje a citaci co se vám na stroji nejvíce líbí.
b)      Soutěžní příspěvky, které nebudou splňovat tyto požadavky, budou ze soutěže vyřazeny.
c)      Pořadatel si také vyhrazuje právo odstranit jakýkoliv soutěžní příspěvek, a to bez předchozího udání důvodu nebo upozornění.
d)        Provozovatel si vyhrazuje právo ze soutěže vyřadit příspěvek a soutěžícího, u kterého bude podezření, že hlasoval automat.
 
6. Výhry (ceny)
Cena pro vítěze  je uvedena v textu soutěže výše.

Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo nahradit deklarovanou výhru výhrou obdobného typu.

7. Soutěžní kola
Soutěžní kolo probíhá každý den veletrhu eTechagro (14.-18.4. 2020) v době od 9:00 do 21:00

8. Hlasování
Hlasování probíhá na webové stránce soutěže formou přidělování hlasů. Každý uživatel může rozdat 5 hlasů denně.

9. Výherce soutěže
Výherci soutěžních kol se stává 10 soutěžících, kteří splní bod 3, 4 a 5 a získají v daném soutěžním kole největší počet hlasů.
Výherce vzejde z formy hlasování na webové stránce www.StromPraha.cz/eTechagro
 
10. Vyhlášení výherců
Oznámení výhry výherci bude prostřednictvím soukromé zprávy a na sociální sítí Facebook popř. na webových stránkách StromPraha.cz.
 
11. Předání výhry
Předání ostatních cen proběhne po individuální domluvě - poštou, nebo na našem prodejně-servisním místě.

12. Odpovědnost soutěžících
 a)       Soutěžící odpovídá za to, že zasláním soutěžního příspěvku a jeho následným zveřejněním na sociální síti FACEBOOK nebudou porušena práva třetích osob. Zejména, že nebude zasaženo do autorských práv třetích osob.
 
b)       Soutěžící zároveň svou účastí v soutěži uděluje pořadateli bezplatně celosvětovou licenci k užití veškerých autorských děl, které vytvoří v souvislosti se soutěží, a to v neomezeném rozsahu (tj. zejména všemi způsoby dle ustanovení § 12 odst. 1 a 4 autorského zákona), včetně práva takové autorské dílo kdykoliv v průběhu soutěže nebo po jejím ukončení upravit, pozměnit nebo užít spolu s jiným dílem, a to po celou dobu trvání majetkových práv, s právem udělit právo dalšího užití (podlicenci) autorského díla třetím osobám v celém rozsahu udělené licence.
 
c)      Pořadatel není povinen udělenou licenci využít.
 
d)      Pro vyloučení pochybností platí, že pro účely udělení licence představuje vložení jakéhokoliv autorského díla do soutěže soutěžícím návrh na uzavření licenční smlouvy ve smyslu § 2373 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (v platném znění), přičemž přijetí tohoto autorského díla pořadatelem, bez ohledu na to, jestli byl o tomto přijetí soutěžící vyrozuměn nebo nikoliv, přestavuje souhlas pořadatele s tímto návrhem na uzavření licenční smlouvy ve smyslu § 2373 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb.
 
13. Soutěžící svou účastí v soutěži souhlasí se zpracováním svých osobních údajů v rozsahu poskytnutých osobních údajů (dále jen „údaje“) a s jejich zařazením do databáze společnosti STROM PRAHA a.s. se sídlem Lohenická 607, 190 17 Praha 9 Vinoř, IČO: 2575 1069, jakožto správce, a s jejich případným zpracováním prostřednictvím zpracovatele, tj. nabízení produktů a služeb, informování o marketingových akcích, jakož i pro zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a to na neomezenou dobu, popř. do odvolání souhlasu.
 
14. Zapojením do soutěže uživatelem poskytuje pořadateli právo k marketingovému využití soutěžních příspěvků. Soutěžící bere na vědomí, že má práva zaručena zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném znění, zejména ustanoveními § 11, § 12 a §21, tj. zejména že poskytnutí údajů je dobrovolné, že svůj souhlas může bezplatně kdykoliv na adrese správce odvolat, že má právo přístupu k osobním údajům a právo na opravu těchto údajů, blokování nesprávných údajů, jejich likvidaci, atd. V případě pochybností o dodržování práv se může obrátit na správce nebo i přímo na Úřad pro ochranu osobních údajů. Zpracovávané osobní údaje: jméno, příjmení, věk a adresa. Osobní údaje se zpracovávají zejména k evidenci soutěžících na dobu od vyhlášení výsledků soutěže až do případného písemného odvolání souhlasu. Osobní údaje jsou od účastníka soutěže získávány na základě elektronického formuláře na FACEBOOKových stránkách prostřednictvím které je subjekt údajů sdělí pořadateli soutěže. Osobní údaje účastníka soutěže budou zpracovány ve výše uvedeném rozsahu v elektronické databázi správce, popř. zpracovatelem, se kterým správce uzavře příslušnou smlouvu. Veškerá data jsou ukládána v digitální formě. Požádá‐li účastník soutěže o informaci o zpracování svých osobních údajů, je mu správce a případně i  pracovatel povinen tuto informaci bez zbytečného odkladu předat. Správce má právo za poskytnutí informace požadovat přiměřenou úhradu nepřevyšující náklady nezbytné na poskytnutí informace. Každý účastník soutěže, který zjistí nebo se domnívá, že správce provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života účastníka soutěže nebo v rozporu se zákonem, zejména jsou‐li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, může požádat správce nebo zpracovatele o vysvětlení nebo požadovat, aby správce nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav (blokování, provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů). Účastník soutěže má dále právo se svými oprávněnými žádostmi obracet na správce, a pokud jim správce nevyhoví, tak na Úřad pro ochranu osobních údajů, na který se však muže účastník soutěže obrátit i přímo. Tento souhlas může účastník kdykoliv písemně odvolat. Odvoláním svého souhlasu účastník ztrácí nárok na výhru v soutěži.
 
15. Pořadatel soutěže je oprávněn jednostranně bez náhrady změnit pravidla soutěže v průběhu jejího trvání, soutěž zkrátit, odložit, přerušit nebo kompletně zrušit.
 
16. Účast v soutěži ani výhry není možné vymáhat právní cestou ani alternativně plnit v penězích.
 
17. Případné námitky s průběhem soutěže lze pořadateli zaslat písemně prostřednictvím emailu marketing@strom.cz do 3 pracovních dnů od ukončení soutěže. Námitky podané později nebudou brány v potaz.
 
V Praze dne 10. 4. 2020