Ocenění za hospodaření s půdou
John Deere Manure Sensing využívá pro měření výživových hodnot během aplikace kejdy a digestátu systém NIR (blízká infračervená spektroskopie) senzoru HarvestLab 3000. Tato pokročilá technologie byla nyní oceněna porotou pro udělování ceny European Land and Soil Management Award. Toto ocenění je určeno pro zdůraznění vynikajícího hospodaření s půdou, které napomáhá k její ochraně.
Číst více
Nový pásový traktor v Chrášťanech
V letošním roce prošly pásové traktory řady 8RT několika inovacemi, tou nejzásadnější je odpružení kabiny, které již nyní najdete v základní výbavě u všech modelů řady 8RT. Pro pořízení nového pásového traktoru 8370RT se rozhodli i ve společnosti Lupofyt Chrášťany. Dvoupásový traktor 8370RT zde po sedmi letech nahradil model 8345RT. Hospodaření společnosti a využití pásového traktoru nám představil výkonný ředitel pan Jaroslav Mikoláš.
Číst více
Polní den BEDNAR 2019

Podívejte se na fotoohlédnutí za Polním dnem BEDNAR, který i přes nepřízeň počasí přilákal do Městce Králové 2217 návštěvníků. Toto číslo znamenalo rekordní účast.

Děkujeme Vám všem, kteří jste se přišli podívat!

Číst více
Pozor na krádeže přijímačů a displejů
V uplynulých dvou dnech začalo na území České republiky v nočních hodinách docházet k hromadným krádežím přijímačů satelitního signálu a ovládacích monitorů John Deere. Podle všech znaků se jedná o organizovanou skupinu cíleně se zaměřující právě na tyto produkty. Jako prevenci tedy doporučujeme, pokud je to možné, přijímače a ovládací monitory nenechávat ve strojích po dobu jejich nečinnosti.

 
Číst více
Automatické řízení pro každého
Přínos fungující navigace je neoddiskutovatelný. Přináší znatelné zvýšení efektivity strojů, úsporu PHM, hnojiv a také postřiků. Pro ty, kteří chtějí využívat spolehlivé řešení odzkoušené u řady zákazníků na starších zelenožlutých strojích, nebo na strojích jiných značek, máme řešení v podobě sady univerzálního volantu John Deere ATU. Jedním z uživatelů této sady je i rodinná farma Zelenina Špic a syn zaměřující se na pěstování především brambor, cibule a česneku v úrodné oblasti Polabí.
Číst více
Ušlechtilý kůň za deset tisíc
Před lety John Deere zjednodušil číslování svých traktorů tak, aby z něj každý mohl hned vyčíst jmenovitý výkon v koních. Například John Deere 3038E jich má 38 a John Deere 4049M přesně 49. Proč jsou ale vypíchnuté zrovna tyhle dva stroje? Protože právě v jejich případě jsme podle typového označení upravili i prodejní ceny. Traktor John Deere 3038E tudíž nyní koupíte za 380 000 Kč a traktor John Deere 4049M za 490 000 Kč (obě ceny jsou uvedeny bez DPH).
Číst více
Kola nebo pásy, pásy nebo kola?
Aktuální zemědělská technika roste nejen z pohledu výkonů, ale také rozměrů, respektive hmotností. Zároveň je tu ale zcela jasný požadavek na šetrnost k půdě. V případě sklízecích mlátiček se nabízí hned dvě cesty. Varianta pásů, nebo varianta kvalitních kombajnových pneumatik. Obě řešení mají své klady i zápory a záleží na konkrétních podmínkách a výzvách, kterým musí daný zákazník čelit.
Číst více
Změna: Pneuservis se stěhuje z Horažďovic do Lnář
Rádi bychom Vás informovali o plánovaném přesunu pneuservisu v Horažďovicích do nově rozšířeného střediska ve Lnářích. Pneuservis bude na současné adrese Strakonická 952 v provozu do 17. května, na středisku ve Lnářích budou služby pneuservisu zahájeny 3. června. Stávajícím zákazníkům děkujeme a věříme, že si i přes delší dojezdovou vzdálenost najdou cestu do našeho nového zázemí.
Číst více
K zahradnímu traktoru John Deere vyčesávač zdarma
„Přece na sekání trávy,“ zní většinou odpověď na otázku: „K čemu takový zahradní traktor slouží?“ V případě traktorů John Deere však tato odpověď není úplně správná, jejich odolné prostorové rámy, litinové nápravy a výkonné motory předurčují tyto stroje k rozmanitějšímu využití. Proto ke každému zakoupenému zahradnímu traktoru John Deere teď dostanete originální značkový vyčesávač jako malou ukázku jedné z mnoha činností, které tito všestranní šikulové zvládnou.
Číst více
První rok se sklízecí mlátičkou S770i
Touto formou bychom se s Vámi rádi podělili o osobní zkušenosti Sikorových z Třanovic, kteří od loňského roku provozují sklízecí mlátičku S770i vybavenou lištou o záběru 9,15 metru. Zde je jejich první sezóna očima Marka Sikory.
Číst více
O pořízení nové mlátičky rozhodlo její vyzkoušení
Na základě úspěšného předvádění sklízecí mlátičky řady S v roce 2017 se ve společnosti Agropodnik Mašovice, a.s. rozhodli pro nákup vlastní sklízecí mlátičky John Deere S785i s lištou 635X o záběru 10,7 metru. Novou sklízecí mlátičku John Deere jsme sem dodali prostřednictvím našeho nezávislého obchodního zástupce, společnosti Agroservis Višnové. Jaké mají po prvním roce s mlátičkou řady S700 zkušenosti nám řekl hlavní mechanizátor pan Marek Langer.
Číst více
Nová bezpečnostní funkce pro displeje a přijímače
Společnost John Deere nyní nabízí nový zapezpečovací systém, který pomůže odradit od krádeže displejů GreenStar a satelitních přijímačů StarFire. Tento systém byl navržen tak, aby v případě odcizení součástí znemožnil jejich další použití.
Číst více
„Traktory John Deere jsou u nás číslo jedna v kolových traktorech,“ říká Radek Bednář
Od roku 2017 pracuje ve společnosti Bonagro a.s. Blažovice traktor John Deere 8370R. Během loňského února k němu po necelém roce přibyl druh...
Číst více