Dotaz k produktu Sklízecí mlátičky řady S700:
/zemedelska-technika/sklizeci-mlaticky/axialni/sklizeci-mlaticky-rady-s700
John-Deere-S700-top-image.jpg
Automatizovaná sklízecí mlátička

Sklízecí mlátičky řady S700

Poptat předvedení
  • Maximální výkon285—460 k
  • Objem zásobníku10600 - 14100 l

Sklízecí mlátičky řady S700 sází na koncepci jednoho rotoru o velkém průměru, díky které nabízí maximálně možnou šetrnost k zrnu při maximální průchodnosti. Od roku 2012 se tato koncepce ještě více přizpůsobila evropským podmínkám díky rotoru Variable Stream. I přes vysokou separační kapacitu nabízí tento rotor šetrný přístup ke slámě. Dávno již tak neplatí, že axiál = nepoužitelná sláma. Pro ty, kteří naopak potřebují co nejjemněji posklizňové zbytky nadrtit, nabízí mlátičky řady S700 nejlepší poměr počtu nožů na šířku mlátičky (100 nožů/1,4 m) na trhu. Po sedmi letech každoročních průběžných vylepšení je tu nový model S700, který se nyní ještě více soustřeďuje na komfort obsluhy a možnosti automatických systémů.

Čištění Dyna-Flo Plus s aktivním vyrovnáváním
Stejně jako všechny ostatní mlátičky John Deere, tak i mlátičky řady S vsází na systém podávání materiálu pomocí vynášecích šneků. Díky nim je materiál na předčištění dopravován bez ohledu na jakýkoli svah vždy stejnoměrně. Zároveň zajišťují mnohem vyšší profukovaný schod předčištění, než kdyby byla použita vynášecí deska, a celkově dovolují použití delších sít. Kompletně nová síta i ventilátor v sítové skříni zkonstruované na základě zkušeností a s využitím materiálů z leteckého průmyslu přináší vynikající čistotu zrna a minimální ztráty. Díky použitým inovativním technologiím se i přes zvětšení plochy čištění oproti předchozí generaci podařilo snížit celkovou váhu sítové skříně. Zároveň mlátičky S700 disponují systémem Active Terrain Adjustment, který automaticky reguluje celé čištění (síta i ventilátor) při jízdě z kopce či do kopce. Navíc i s různými algoritmy podle právě sklízené plodiny, což je technologicky naprostý unikát na trhu.
Automatizovaná sklízecí mlátička
Naše revoluční funkce integrovaného nastavování sklízecí mlátičky (ICA2) automaticky zajišťuje neměnný výstupní výkon při provádění sklizně za jakýchkoli podmínek. Eliminace potřeby běžného manuálního nastavování dává obsluze jistotu, že sklízecí mlátička pracuje vždy na maximální výkon.
Technologie jednoho rotoru
Pro co nejlepší kvalitu zrna při maximální možné průchodnosti a zároveň rozumné kvalitě slámy vsází mlátičky John Deere S700 na koncepci jednoho rotoru o velkém průměru. Na výše zmíněných hodnotách se podílí hlavně tvar rotoru definovaný čtyřmi specializovanými sekcemi (vkládání, mlácení, separace, vyskladňování) a jeho excentrické uložení v třístupňovém obalu pro velmi intenzivní separaci pomocí stlačit/roztáhnout efektu. Z kabiny může navíc obsluha ovlivnit počet otáček materiálu v separační části. Tím dokáže reagovat na konkrétní podmínky na poli s přihlédnutím buď na zvýšení separace, nebo na méně narušenou slámu. Velmi důležitý, z hlediska hltnosti a průchodnosti mlátičky, je také vkládací rotor s osmi řadami lopatek, stejně jako vyskladňovací rotor, který spolu s podávacím bubnem rozvrství materiál po celé šířce drtiče. Nemalý podíl na výkonnosti celé mlátičky má pak samostatný domlaceč, který naleznete u modelů S780 – S790.
Nejrychlejší přechod ze sklizně obilí na sklizeň řepky a zpět
I s kompletním přenastavením mlátičky nyní dokážete přejít z plodiny na plodinu do 5 minut. A to hlavně díky skutečně unikátně jednoduchému přestavění adaptérů 600X či 700PF a mechanicky poháněným aktivním děličům. Žádné vkládání plechů, žádná zbytečná hydraulika. 600X se navíc pyšní největším rozsahem délky vysunutí stolu na trhu. Od 40 cm do 120 cm. Máte tedy 80 cm prostoru přizpůsobit se délce jakékoli sklízené plodiny, což neumí nabídnout nikdo jiný.
Nové pásové jednotky
Je všeobecně známo, že pásy jsou vhodnější než pneumatiky, jestliže stroj musí pracovat na nestabilním podkladu a v blátivých podmínkách, což však nemusí platit za každé situace. Tak tomu bylo až dosud. Pásy, kterými jsou vybaveny stroje John Deere, díky své jedinečné konstrukci umožňují nepřetržité sklízení. Jejich mimořádně velká kontaktní plocha navíc snižuje zhutňování půdy, čímž odstraňuje potřebu hloubkového zpracování a šetří náklady v průběhu celého roku.
Více času pro sklizeň
Zvyšte svou produktivitu snížením přejezdových časů jak na poli, tak na silnici. Mlátičky řady S jsou vždy vybaveny automatickou převodovkou ProDrive. Díky ní nebudete muset nikdy zastavit pro přeřazení. Zároveň je mlátička vždy vybavena uzávěrkou diferenciálu. Při přepravě navíc oceníte komunikaci převodovky s motorem, díky níž přejíždíte při snížených otáčkách a v případě potřeby si motor sám otáčky zvýší (třeba pro překonání prudkého stoupání). Nové mlátičky řady S mohou také využít přepravní rychlost až 40 km/hod, a to jak v kolové, tak v pásové verzi.
Výkonné vysýpání
Vysypte nyní zásobník o objemu 14 100 l (u verze HillMaster 10 600 l) za lehce přes minutu a půl. U rovinné verze dosahuje vysýpání překládací rychlosti 135 l/s. A jak je u John Deere zvykem, vsází na výsypník s velkým průměrem a nízkými otáčkami. Tím se i na konci cesty mlátičkou chováme ke sklizenému zrnu co nejšetrněji. 

Videogalerie

Související články

S770i vs. T670i
Číst více
Kola nebo pásy, pásy nebo kola?
Aktuální zemědělská technika roste nejen z pohledu výkonů, ale také rozměrů, respektive hmotností. Zároveň je tu ale zcela jasný požadavek na šetrnost k půdě. V případě sklízecích mlátiček se nabízí hned dvě cesty. Varianta pásů, nebo varianta kvalitních kombajnových pneumatik. Obě řešení mají své klady i zápory a záleží na konkrétních podmínkách a výzvách, kterým musí daný zákazník čelit.
Číst více
První rok se sklízecí mlátičkou S770i
Touto formou bychom se s Vámi rádi podělili o osobní zkušenosti Sikorových z Třanovic, kteří od loňského roku provozují sklízecí mlátičku S770i vybavenou lištou o záběru 9,15 metru. Zde je jejich první sezóna očima Marka Sikory.
Číst více
O pořízení nové mlátičky rozhodlo její vyzkoušení
Na základě úspěšného předvádění sklízecí mlátičky řady S v roce 2017 se ve společnosti Agropodnik Mašovice, a.s. rozhodli pro nákup vlastní sklízecí mlátičky John Deere S785i s lištou 635X o záběru 10,7 metru. Novou sklízecí mlátičku John Deere jsme sem dodali prostřednictvím našeho nezávislého obchodního zástupce, společnosti Agroservis Višnové. Jaké mají po prvním roce s mlátičkou řady S700 zkušenosti nám řekl hlavní mechanizátor pan Marek Langer.
Číst více
Nové pásové jednotky pro sklízecí mlátičky
Číst více
Hledejte jedinečná řešení
Číst více
Mám zájem Zavřít
Jiří Ptáčník
Jiří Ptáčník
produktový specialista pro sklízecí mlátičky
Telefon 724 226 494
E-mail jiri.ptacnik@stromc.cz