Dotaz k produktu Kompaktní nakladače Kramer:
/zemedelska-technika/manipulacni-technika-kramer/kolove-nakladace-kramer/kompaktni-nakladace-kramer
Kramer-KL-kolove-nakladace-topimage.jpg
Kompaktní génius mezi kolovými nakladači

Kompaktní nakladače Kramer

Poptat předvedení
  • Nosnost650-1600 kg
  • Paletizační výška2,69-2,82 m

Unikátní kolové nakladače

Víc než 50 let vývoje kolových nakladačů stojí za tím, že nejobratnější a nejodolnější stroj v oblasti manipulační techniky má na sobě právě název Kramer. Díky němu rovnítko mezi slovy „nakladač“ a „kloubák“ neplatí, Kramer totiž využívá unikátní konstrukci pevného, neděleného rámu a řiditelných kol. Z toho plyne hned několik výhod.

Nepřekonatelná obratnost 
Všechna řiditelná kola dělají z nakladače Kramer vynikajícího pracanta především v prostorech, kde není místa nazbyt. V porovnání s konkurenčním strojem má Kramer tedy až o 37% menší poloměr otáčení přes kola – a to už je znát.
Obratnost
Mezi veřejností neustále přetrvává názor, že není obratnějšího stroje než s kloubovou konstrukcí. Ale praxe hovoří jinak: Kramer má o 34% menší poloměr otáčení než průměr konkurence. Ale to se musí vidět, to se nedá takhle vyprávět…
Stálá nosnost za každých podmínek
Pozice protizávaží, které je umístěno v zadní části nakladače se díky pevnému rámu nepřesouvá v průběhu zatáčení dopředu, díky tomu máte jistotu, že nosnost stroje je stejná za každých podmínek.
Jednoduchost a spolehlivost
Nakladače mají spolehlivé motory Yanmar, které jsou prověřeny miliony hodin provozu v nejrůznějších strojích. Výhodou je rozhodně jednoduchost, kdy v žádném z kompaktních modelů nenajdete jakýkoliv systém úpravy spalin. Také palivové čerpadlo je mechanické, tedy jednoduché a bezproblémové. Co se týká elektroniky, je nakladač vybaven tím nejnutnějším, co potřebujete pro práci.
Údržba jednoduše a rychle
Veškeré prvky denní údržby jsou umístěny tak, aby k nim byl dobrý přístup. Tzn. hladiny všech provozních kapalin překontrolujete během okamžiku, mazací body všech čepů jsou přístupné, navíc lze mazání zjednodušit sdruženým mazacím bodem, kdy je většina čepů namazána z jednoho místa. Vrcholem je pak plně automatický systém centrálního mazání pro modely od KL19.5 výše.
Rychlá hydraulika
Nakladač charakterizuje především pracovní hydraulika. I zde se vše nese ve znamení na servis nenáročných, ale spolehlivých komponent. U všech nakladačů naleznete vždy v základu hydraulické jištění nářadí, takže výměna adaptérů probíhá během chvilky z pohodlí kabiny. 3. přídavný okruh s možností trvalého průtoku je vždy součástí, můžete sáhnout také po praktickém ovládání v rámci hlavního joysticku. K dispozici je i zesílená hydraulika pro adaptéry s velkými nároky na průtok, jako je sněhová fréza či mulčovač.
Vše pod kontrolou
Od malého až po největší nakladač Kramer – vždy máte perfektní přehled o práci díky prostorné a celoprosklené kabině, ze které je výhled v úhlu 360°, a díky vzadu uloženému motoru. Výhled je navíc oproti manipulátoru nezávislý na výšce zdvihu ramene. Absence středového kloubu stojí za tím, že hlavní čep výložníku může být uložen mnohem níže a nebrání výhledu vpřed.

Videogalerie

Technická data

MODEL KL10.5 KL12.5 KL19.5
Délka s lopatou (mm) 3890 4080 4950
Šířka (mm) 1180 1200 1650
Výška (mm) 1990 2380
Motor Yanmar
Výkon motoru (kW/k) 23/31, vol. 27/37 27/37, vol. 27/37 35/47
Emisní norma Stupeň IIIA
Pohon pojezdu hydrostat
Max. paletovací výška (m) 2,69 2,82
Nosnost (s pal. vidlemi) (kg) 750 1600
Výkon hydraulického čerpadla (l/min.) 20 (vol. vyšší) 56
Rychlost (km/h) 20 20 20, vol. 30
Mám zájem Zavřít
Adam Bauer
Adam Bauer
produktový specialista Kramer
Telefon 724 226 429
E-mail adam.bauer@stromc.cz