Dotaz k produktu Kompaktní nakladače Kramer:
/zemedelska-technika/manipulacni-technika-kramer/kolove-nakladace-kramer/kompaktni-nakladace-kramer
Kramer-KL-kolove-nakladace-topimage.jpg
Kompaktní génius mezi kolovými nakladači

Kompaktní nakladače Kramer

Poptat předvedení
  • Nosnost650-1600 kg
  • Paletizační výška2,69-2,82 m

Unikátní kolové nakladače

Víc než 50 let vývoje kolových nakladačů stojí za tím, že nejobratnější a nejodolnější stroj v oblasti manipulační techniky má na sobě právě název Kramer. Díky němu rovnítko mezi slovy „nakladač“ a „kloubák“ neplatí, Kramer totiž využívá unikátní konstrukci pevného, neděleného rámu a řiditelných kol. Z toho plyne hned několik výhod.

Nepřekonatelná obratnost 
Všechna řiditelná kola dělají z nakladače Kramer vynikajícího pracanta především v prostorech, kde není místa nazbyt. V porovnání s konkurenčním strojem má Kramer tedy až o 37% menší poloměr otáčení přes kola – a to už je znát.
Obratnost
Mezi veřejností neustále přetrvává názor, že není obratnějšího stroje než s kloubovou konstrukcí. Ale praxe hovoří jinak: Kramer má o 34% menší poloměr otáčení než průměr konkurence. Ale to se musí vidět, to se nedá takhle vyprávět…
Stálá nosnost za každých podmínek
Pozice protizávaží, které je umístěno v zadní části nakladače se díky pevnému rámu nepřesouvá v průběhu zatáčení dopředu, díky tomu máte jistotu, že nosnost stroje je stejná za každých podmínek.
Jednoduchost a spolehlivost
Nakladače mají spolehlivé motory Yanmar, které jsou prověřeny miliony hodin provozu v nejrůznějších strojích. Výhodou je rozhodně jednoduchost, kdy v žádném z kompaktních modelů nenajdete jakýkoliv systém úpravy spalin. Také palivové čerpadlo je mechanické, tedy jednoduché a bezproblémové. Co se týká elektroniky, je nakladač vybaven tím nejnutnějším, co potřebujete pro práci.
Údržba jednoduše a rychle
Veškeré prvky denní údržby jsou umístěny tak, aby k nim byl dobrý přístup. Tzn. hladiny všech provozních kapalin překontrolujete během okamžiku, mazací body všech čepů jsou přístupné, navíc lze mazání zjednodušit sdruženým mazacím bodem, kdy je většina čepů namazána z jednoho místa. Vrcholem je pak plně automatický systém centrálního mazání pro modely od KL19.5 výše.
Rychlá hydraulika
Nakladač charakterizuje především pracovní hydraulika. I zde se vše nese ve znamení na servis nenáročných, ale spolehlivých komponent. U všech nakladačů naleznete vždy v základu hydraulické jištění nářadí, takže výměna adaptérů probíhá během chvilky z pohodlí kabiny. 3. přídavný okruh s možností trvalého průtoku je vždy součástí, můžete sáhnout také po praktickém ovládání v rámci hlavního joysticku. K dispozici je i zesílená hydraulika pro adaptéry s velkými nároky na průtok, jako je sněhová fréza či mulčovač.
Vše pod kontrolou
Od malého až po největší nakladač Kramer – vždy máte perfektní přehled o práci díky prostorné a celoprosklené kabině, ze které je výhled v úhlu 360°, a díky vzadu uloženému motoru. Výhled je navíc oproti manipulátoru nezávislý na výšce zdvihu ramene. Absence středového kloubu stojí za tím, že hlavní čep výložníku může být uložen mnohem níže a nebrání výhledu vpřed.

Videogalerie

Technická data

MODEL KL10.5 KL12.5 KL19.5
Délka s lopatou (mm) 3890 4080 4950
Šířka (mm) 1180 1200 1650
Výška (mm) 1990 2380
Motor Yanmar
Výkon motoru (kW/k) 23/31, vol. 27/37 27/37, vol. 27/37 35/47
Emisní norma Stupeň IIIA
Pohon pojezdu hydrostat
Max. paletovací výška (m) 2,69 2,82
Nosnost (s pal. vidlemi) (kg) 750 1600
Výkon hydraulického čerpadla (l/min.) 20 (vol. vyšší) 56
Rychlost (km/h) 20 20 20, vol. 30

Související články

Ideální nakladač pro rodinnou farmu
Na Vlašimsku, konkrétně ve Střechově nad Sázavou, hospodaří pan Stanislav Zeman se svým otcem. Koncem loňského roku se Zemanovi stali novými majiteli kolového nakladače Kramer KL25.5T s teleskopickým ramenem. Pan Zeman ml. se s námi poděl...
Číst více
Mám zájem Zavřít
Adam Bauer
Adam Bauer
produktový specialista Kramer
Telefon 724 226 429
E-mail adam.bauer@stromc.cz