Rozhodování při nákupu nové zemědělské techniky nebývá zpravidla vůbec jednoduché. Zemědělské stroje určené k profesionálnímu použití, jejichž cena často převyšuje hodnotu několika miliónů korun, si farmář ani zemědělský podnik nekupuje každý den.


Proto si většina zákazníků klade řadu otázek, aby se ujistili, že jejich volba bude správná. Bude stroj vyhovovat mým požadavkům? Má požadovanou výkonnost? Není příliš drahý? A jaká je jeho poruchovost a životnost?

Zastavme se u posledně zmíněného bodu. Každý výrobce poskytuje na své výrobky záruční dobu. Ta slouží k tomu, aby se během ní projevily a byly odstraněny případné materiálové vady nebo vady vzniklé chybnou montáží na výrobní lince. Standardní záruční doba, kterou poskytují výrobci zemědělské techniky v našich podmínkách, je jeden rok. Na našem trhu se však můžete setkat s některými stroji, které mají záruční dobu delší. Prodloužení záruky poskytují zpravidla výrobci a dodavatelé, kteří věří v kvalitu svého zboží. Nejinak je tomu i u strojů značky John Deere. A proto jsme společně představily projekt tzv. prodloužené záruky 1+3 již v roce 1999. Tato prodloužená záruka se vztahuje na tyto stroje John Deere: traktory, kombajny, žaci lišty, samojízdné řezačky, lisy a manipulátory. V praxi to znamená, že zákazník při nákupu nového stroje získává automaticky bez navýšení ceny další tři roky záruky. Podmínky této záruky jsou upraveny smluvním vztahem mezi prodejcem a zákazníkem. V některých bodech se však liší od záruky uplatňované v prvním roce provozu, a proto si ji pojďme blíže představit.


Komponenty kryté prodlouženou zárukou:

Motor, vstřikovací čerpadlo (na základě podkladů autorizovaného servisu palivových komponentů), náprava, řízení, soustava klimatizace, elektrická soustava, převodová skříň, rozvodovka, zadní náprava, veškeré hydraulické komponenty, brzdová soustava (systémy v olejové lázni).


Bez limitu

Řada společností, které nabízejí prodloužení záruční doby stanovuje kromě spoluúčasti i limit maximálního počtu ujetých kilometrů nebo motohodin Prodloužená záruka na strojích John Deere žádný limit maximálního počtu motohodin nemá. Zákazník má tedy jistotu dalších 36 měsíců záruční doby i u strojů s vysokým nasazením.


Jeden příklad za všechny:

Na traktoru 6320, provozovaném v živočišné výrobě v agregaci s míchacím krmným vozem, došlo po 3,5 letech provozu k poruše směrového ústrojí. Traktor měl v době poruchy najeto 12 364 motohodin, což je více než 500 000 km. Oprava byla uznána jako záruční.


Povinnosti zákazníka

Pro uplatnění záručního pinění je třeba, aby zákazník dodržel několik povinností:

  • používat, udržovat o seřizovat stroj v souladu s návodem k obsluze
  • používat doporučené nápině o komponenty znočky John Deere
  • pravidelná údržba je prováděna autorizovaným servisem
  • jednou za rok přivézt stroj do autorizovaného servisu na posezónní prohlídku

 

Dvakrát O: Odbornost a Originálnost

Možná, že si někteří zákazníci položí otázku: proč bych měl vynakládat finanční prostředky za originální náplně, když na trhu existuje celá řada náhrad? Nebo proč platit autorizovaný servis, když si údržbu mohu provést sám ? Dlouhodobé zkušenosti z praxe ukazují, že tyto úspory jsou pouze krátkodobé a v porovnání s celkovými náklady na stroj téměř zanedbatelné. Kvalifikovaný pracovník při pravidelné údržbě nevymění pouze filtry a nápině, ale provede celkovou kontrolu stroje, provede příslušné kalibrace a dokáže odhalit případný problém již v jeho začátku. Totéž platí i o posezónní prohlídce. Pouze správně seřízený a připravený stroj umožňuje jeho efektivní využití s minimalizací prostojů v době sezóny.

Co říci závěrem? Prodloužená záruka na strojích John Deere je na našem trhu již 13 let. Lze tedy bez nadsázky říci, že je to jedna z věcí, na kterou se zákazníci mohou spolehnout.

Více informací o prodloužené záruce, včetně kompletních záručních podmínek získáte u vašich prodejců nebo na všech pobočkách autorizovaných servisů.

Ing. Martin Grygar, vedoucí servisního oddělení

Mám zájem Zavřít
Jsem tu pro Vás
Jsem tu pro Vás
Telefon 283 092 111
E-mail info@stromc.cz