Rozhodování o pořízení nového stroje nebývá zpravidla vůbec jednoduché. Profesionální stroje za několik miliónů korun si nepořizujete každý den. Proto Vám kromě nejlepší techniky nabízíme i služby, které pomohou využít Váš stroj na maximum a Vy můžete být v klidu. Jednou takovou je například...

Základní záruka 1 rok + prodloužená záruka 3 roky u vybraných strojů

 

Standardní záruční doba výrobců slouží k tomu, aby ochránila produkty před případnými vadami materiálu či chybnou montáží na výrobní lince. Standardní záruční doba, kterou poskytují výrobci zemědělské techniky v našich podmínkách, je jeden rok. Prodloužení záruky poskytují zpravidla výrobci a dodavatelé, kteří věří v kvalitu svého zboží. Nejinak je tomu i u strojů značky John Deere, a proto již od roku 1999 prodlouženou záruku 1+3 roky nabízíme!


Naše prodloužená záruka se vztahuje na následující stroje John Deere:

  • traktory
  • kombajny
  • žaci lišty
  • samojízdné řezačky
  • lisy
  • a manipulátory

V praxi to znamená, že zákazník při nákupu nového stroje získává automaticky bez navýšení ceny další tři roky záruky. Podmínky této záruky jsou upraveny smluvním vztahem mezi prodejcem a zákazníkem. V některých bodech se však liší od záruky uplatňované v prvním roce provozu, a proto si ji pojďme blíže představit.
 

Komponenty kryté prodlouženou zárukou:

Motor, vstřikovací čerpadlo (na základě podkladů autorizovaného servisu palivových komponentů), náprava, řízení, soustava klimatizace, elektrická soustava, převodová skříň, rozvodovka, zadní náprava, veškeré hydraulické komponenty, brzdová soustava (systémy v olejové lázni).


Bez limitu

Řada společností, které nabízejí prodloužení záruční doby stanovuje kromě spoluúčasti i limit maximálního počtu ujetých kilometrů nebo motohodin Prodloužená záruka na strojích John Deere žádný limit maximálního počtu motohodin nemá. Zákazník má tedy jistotu dalších 36 měsíců záruční doby i u strojů s vysokým nasazením.


Jeden příklad za všechny:

Na traktoru 6320, provozovaném v živočišné výrobě v agregaci s míchacím krmným vozem, došlo po 3,5 letech provozu k poruše směrového ústrojí. Traktor měl v době poruchy najeto 12 364 motohodin, což je více než 500 000 km. Oprava byla uznána jako záruční.


Povinnosti zákazníka

Pro uplatnění záručního pinění je třeba, aby zákazník dodržel několik povinností:

  • používat, udržovat o seřizovat stroj v souladu s návodem k obsluze
  • používat doporučené nápině o komponenty znočky John Deere
  • pravidelná údržba je prováděna autorizovaným servisem
  • jednou za rok přivézt stroj do autorizovaného servisu na posezónní prohlídku

 

Dvakrát O: Odbornost a Originálnost

Možná, že si někteří zákazníci položí otázku: proč bych měl vynakládat finanční prostředky za originální náplně, když na trhu existuje celá řada náhrad? Nebo proč platit autorizovaný servis, když si údržbu mohu provést sám ? Dlouhodobé zkušenosti z praxe ukazují, že tyto úspory jsou pouze krátkodobé a v porovnání s celkovými náklady na stroj téměř zanedbatelné. Kvalifikovaný pracovník při pravidelné údržbě nevymění pouze filtry a nápině, ale provede celkovou kontrolu stroje, provede příslušné kalibrace a dokáže odhalit případný problém již v jeho začátku. Totéž platí i o posezónní prohlídce. Pouze správně seřízený a připravený stroj umožňuje jeho efektivní využití s minimalizací prostojů v době sezóny.

Co říci závěrem? Prodloužená záruka na strojích John Deere je na našem trhu již 13 let. Lze tedy bez nadsázky říci, že je to jedna z věcí, na kterou se zákazníci mohou spolehnout.

Více informací o prodloužené záruce, včetně kompletních záručních podmínek získáte u vašich prodejců nebo na všech pobočkách autorizovaných servisů.

Ing. Martin Grygar, vedoucí servisního oddělení

Napište nám